Czy ustalone w Umowie leasingu opłaty, w części stanowiącej spłatę wartości początkowej Przedmiotów leasingu (tj. raty kapitałowe), nie będą stanowiły przychodów Wnioskodawcy, natomiast przychodem tym będzie wyłącznie część opłat przewyższająca spłatę wartości początkowej Przedmiotów leasingu, określona zgodnie z art. 16g ustawy o CIT?
Czy w przypadku całkowitej lub częściowej rezygnacji z pobierania opłat za udostępnienie pracownikom samochodów służbowych w celach prywatnych i doliczania do przychodu ze stosunku pracy przychodu z nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń zgodnie z art. 12 ust. 2a-2c ustawy o PIT, Spółka ma prawo zaliczania w poczet kosztów uzyskania przychodów pełne koszty związane z użytkowaniem samochodu
Ustalenie sposobu rozpoznania przychodu z zawartej przez Spółkę umowy odpłatnego użytkowania wniesionych środków trwałych.
Ustalenie sposobu rozpoznania przychodu z zawartej przez Spółkę umowy odpłatnego użytkowania wniesionych środków trwałych
1. Jeżeli samochód kupiony zostanie za gotówkę, czy Wnioskodawczyni ma prawo do dokonywania opisów amortyzacyjnych w całości mimo, iż używa go również do celów prywatnych ? 2. Czy Wnioskodawczyni ma prawo w całości zaliczyć w koszty całe ubezpieczenie (samochód o wartości poniżej 20.000 euro) i inne wydatki eksploatacyjne, w tym paliwo oraz 50% VAT nieodliczonego ? To pytanie dotyczy zarówno samochodu
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z rat leasingowych, ponoszonych wydatków na zakup usług gastronomicznych, żywności i napojów oraz wydatków na zakup paliwa, olejów.
Czy w przypadku rezygnacji z pobierania opłat za udostępnienie pracownikom samochodów służbowych w celach prywatnych i doliczania do przychodu ze stosunku pracy przychodu z nieodpłatnych świadczeń zgodnie z art. 12 ust. 2a-2c ustawy o PIT, Spółka ma prawo zaliczania w poczet kosztów uzyskania przychodów pełne koszty związane z użytkowaniem samochodu (tj. raty leasingowe, koszty ubezpieczenia samochodów
CIT - w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nieodliczonego podatku od towarów i usług.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych w związku ze sprzedażą wierzytelności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów w związku z odkupieniem wierzytelności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczenia odkupionych umów leasingu i najmu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą wierzytelności.
Czy prawidłowe jest rozliczanie opłaty wstępnej proporcjonalnie do trwania umowy leasingu, tj. zaliczanie w koszty uzyskania przychodu wstępnej opłaty leasingowej proporcjonalnie do długości trwania umowy leasingu?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym (zdarzeniu przyszłym) w przypadku wystąpienia różnicy pomiędzy wartością nominalną Wierzytelności ustaloną na dzień zawarcia Umowy wykupu wierzytelności, a rzeczywistą wysokością rat leasingowych, którymi faktycznie Spółka obciąża leasingobiorcę, Wnioskodawca postępuje prawidłowo dokonując comiesięcznych korekt przychodów i kosztów uzyskania przychodów dla celów
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku z faktur dokumentujących raty leasingu samochodów, które utraciły ważność certyfikatów i nie są już kwalifikowane jako bankowozy typu C.
Czy w związku z niezłożeniem oświadczenia, że samochody są wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej w celu odliczenia 100% podatku naliczonego, koszty rat leasingowych i inne wydatki związane z samochodami osobowymi stanowią w całości koszty uzyskania przychodu z działalności gospodarczej?
1. Przedmiotem niniejszej interpretacji jest odpowiedź na pytanie oznaczone we wniosku nr 1. W zakresie pytania nr 2 zostanie wydana odrębna interpretacja.
Podatek od towarów i usług w zakresie pełnego prawa do odliczenia podatku naliczonego określonego w fakturach dokumentujących raty leasingowe, wymianę opon, zakupu części oraz przeglądu technicznego ponoszone bezpośrednio przez Wnioskodawcę oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupu paliwa ponoszonego przez najemcę.
wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu z tytułu opłat określonych w umowie leasingu.
prawo do odliczenia całości podatku naliczonego VAT zawartego w fakturach za opłaty leasingowe po 1 kwietnia 2014 roku, w przypadku braku ponownej rejestracji umowy leasingu
prawo do odliczenia 50% podatku naliczonego od rat leasingowych dotyczących pojazdów samochodowych
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących raty leasingowe.