Obowiązki płatnika w sytuacji zapewnienia bezpłatnego zakwaterowania i przelotów oddelegowanym pracownikom.
Możliwość zastosowania zwolnienia do wynagrodzeń pracowników wykonujących swoje zadania w miejscu prowadzenia robót budowlanych.
Korzystanie przez Państwa ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży na rzecz Pracowników oraz brak możliwości zaprzestania ewidencjonowania na kasie.
Obowiązki płatnika w związku opodatkowaniem zwrotu kosztów używania samochodów prywatnych w celach służbowych w tzw. jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem oddelegowanym pracownikom kosztów transportu.
Obowiązki płatnika w zakresie zwolnienia z opodatkowania przychodu z tytułu zwrotu pracownikowi kosztów używania samochodu prywatnego dla celów służbowych w jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi poniesionych kosztów tytułem wykorzystania prywatnego samochodu do celów służbowych.
Powstanie przychodu z tytułu zwrotu kosztów używania samochodu prywatnego w celach służbowych w jazdach lokalnych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na transport oraz zakwaterowanie pracowników Spółki.
Obowiązki płatnika związane z dokonywaniem nieodpłatnych świadczeń na rzecz pracowników – przewóz do i z miejsca pracy oraz zakwaterowanie pracowników.
Obowiązki płatnika w zakresie zwrotu kosztów używania samochodu prywatnego dla celów służbowych.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów używania samochodu prywatnego dla celów służbowych.
Obowiązki płatnika odnośnie powstania przychodu u pracownika w związku z refundacją części kosztów zakupu karty imiennej usług komunikacji miejskiej.
opodatkowanie zwrotu kosztów z tytułu używania samochodów prywatnych w celach służbowych
opodatkowanie przychodu z tytułu używania samochodów prywatnych w celach służbowych w jazdach lokalnych
Skutki podatkowe zapewnienia pracownikom dowozu z i do miejsca pracy.
Otrzymywane przez pracowników zajmujących kierownicze stanowiska kwoty, tytułem zwrotu kosztów używania pojazdów prywatnych do jazd lokalnych, zgodnie z postanowieniami zawartych umów, celem wykonania zadań służbowych zleconych przez Izbę ..., stanowią przychód pracowników, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychód ten nie może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego
Otrzymywane przez pracowników kwoty, tytułem zwrotu kosztów, używania pojazdów prywatnych do jazd lokalnych, zgodnie z postanowieniami zawartych umów, celem wykonania zadań służbowych zleconych przez Urząd Miasta, stanowią przychód pracowników, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychód ten nie może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art
Opodatkowanie nieodpłatnych i częściowo odpłatnych świadczeń na rzecz pracowników.
Umowa o podnoszenie kwalifikacji zawodowych jest zawierana w sytuacji, gdy pracodawca inicjuje lub wyraża zgodę na dokształcanie pracownika. W umowie tej strony stosunku pracy ustalają zakres podnoszenia kwalifikacji zawodowych, czas zwolnienia z pracy konieczny do uczestnictwa w zajęciach, wymiar i sposób wykorzystania urlopu szkoleniowego, a także zasady finansowania nauki.
Wypłata ekwiwalentu w postaci ryczałtu, jako zwrot kosztów poniesionych przez pracowników z tytułu używania pojazdów stanowiących ich własność, w jazdach lokalnych, (tj. przejazdy na terenie gminy, gdzie Wnioskodawczyni ma swoją siedzibę) dla potrzeb Wnioskodawczyni, nie mieści się w dyspozycji art. 21 ust. 1 pkt 23b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, bowiem prawo do takiego zwrotu wynika
NSA wydał precedensowy wyrok w sprawie pracowników korzystających ze służbowych samochodów do celów prywatnych. Jego zdaniem ustalany z tego tytułu zryczałtowany przychód obejmuje również koszty paliwa. Tym samym nie zgodził się ze stanowiskiem prezentowanym w tej kwestii od lat przez organy podatkowe.