Zwolnienie od podatku VAT dla usług obejmujących udostępnienie samochodów szkoleniowych przez ośrodek szkolenia kierowców na praktyczny egzamin państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego oraz niewliczanie tych usług do limitu sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkolenia kandydatów na kierowców w zakresie prawa jazdy kategorii A na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT oraz w zakresie prawa do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup przyczepy oraz zdobycia uprawnień do prowadzenia samochodu osobowego z przyczepą.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług obejmujących kompleksowe kursy na prawo jazdy kategorii B oraz usług obejmujących jazdy dodatkowe.
Szkolenia na prawo jazdy kategorii B korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zastosowania zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 2 pkt 29a przy prowadzeniu kursów na prawo jazdy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy dla usług szkolenia osób ubiegających się o wydanie prawa jazdy kat. B oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych w związku z zawarciem umowy leasingu samochodu osobowego w celu prowadzenia szkoleń na prawo jazdy kat. B.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat leasingowych oraz wydatków związanych z używaniem samochodu osobowego.
Świadczenie nauki na rzecz osób zewnętrznych w zakresie niezbędnym do uzyskania prawa jazdy kategorii B i T korzysta i będzie korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy.
Wydatki na kurs nauki jazdy dla pracowników, jeżeli zostały faktycznie poniesione i właściwie udokumentowane, podlegają zaliczeniu do kosztów podatkowych pracodawcy. Wszystko pod warunkiem, że uzyskanie prawa jazdy przez pracownika ma ścisły związek z jego zakresem obowiązków wynikających ze stosunku pracy oraz charakterem działalności pracodawcy. Dotyczy to nie tylko wydatków na opłacenie kursów prawa
Chcemy wysłać w podróż służbową pracownika na okres od środy do piątku do Gdańska. Pracownik zgłosił nam, że chce pojechać w tę podróż prywatnym samochodem. Nie ma on jednak prawa jazdy. Samochodem ma kierować żona pracownika. Czy możemy w tej sytuacji wskazać pracownikowi, żeby pojechał w podróż służbową prywatnym samochodem?
Coraz częściej zdarza się, że pracodawcy finansują pracownikom kursy prawa jazdy. Do najpopularniejszych należą kursy kategorii B. Niektórzy pracodawcy decydują się na finansowanie pracownikom kursów kategorii A, C i D. W związku z tym powstają wątpliwości na temat możliwości zaliczania przez pracodawców wydatków poniesionych na ten cel do kosztów uzyskania przychodów oraz konieczności rozpoznawania
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodu wydatki związane z uzyskaniem prawa jazdy kategorii C: opłata na kurs i egzamin oraz wydatki związane z uzyskaniem licencji instruktora jazdy kategorii C?
Zastosowanie zwolnienia z podatku VAT do usług szkolenia w zakresie prawa jazdy kategorii B.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych, tj. usług kwalifikacji wstępnej uzupełniającej i kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych, tj. usług kwalifikacji wstępnej i kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych, tj. szkoleń okresowych.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkolenia kandydatów na kierowców w zakresie prawa jazdy kategorii A1, A, B1, B, B+E, C, C+E, D, D+E.Ustalenie kwoty limitu zgodnie z art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.