Uznanie, czy zespół składników materialnych i niematerialnych, przeniesiony na Państwa, stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa, w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy; - prawo Spółki – jako nabywcy ZCP – do dokonania korekty VAT, na podstawie art. 91 ust. 9 ustawy.
Podział nie będzie skutkował powstaniem po stronie Spółki Przejmującej przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, w szczególności na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c i 8d ustawy o CIT.
Oddział stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku CIT, tym samym na moment wydzielenia Oddziału do nowoutworzonej w tym celu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu z tego tytułu na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 9 a contrario ustawy o CIT.
Ustalenie, czy wyodrębniony w Spółce Dzielonej dział usługowy oraz dział nieruchomościowy w momencie Podziału będą stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „u.p.d.o.p.”), a w konsekwencji Podział nie będzie skutkował powstaniem po stronie Spółki Dzielonej przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od czynności niepodlegającej opodatkowaniu tj. planowanego podziału Spółki Dzielonej przez przeniesienie części majątku Spółki Dzielonej na Spółkę Przejmującą.
Zespół składników materialnych i niematerialnych wchodzących w skład Farmy fotowoltaicznej, mającej być przedmiotem planowanego wydzielenia, będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy.
Uznanie, że wydzielenie Farmy fotowoltaicznej, będzie stanowiło transakcję przeniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa na gruncie przepisów ustawy o VAT i w konsekwencji zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT transakcja ta nie będzie podlegała opodatkowaniu VAT.
Po stronie spółki w związku z planowanym podziałem powstanie przychód na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 3e oraz na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Uznanie, że wyodrębnione składniki materialne i niematerialne tworzące Dział Holdingowy, które w ramach podziału przez wydzielenie zostaną przeniesione do Nowej Spółki, będą stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a w konsekwencji transakcja przeniesienia Działu Holdingowego, nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT.
Ustalenie sposobu w jaki należy skalkulować koszt uzyskania przychodów w przypadku możliwej sprzedaży udziałów w Spółkach, mając na uwadze sposób w jaki objęto w nich udziały, jak również dokonany podział Spółki.
Skutki podatkowe na gruncie estońskiego CIT z tytułu planowanego podziału przez wydzielenie.
Uznanie, że sprzedawana w ramach Transakcji Działalność Wyodrębniona będzie stanowiła ZCP i w związku z tym Transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu.
Uznanie wyodrębnionych Działów ze Spółki Dzielonej do Spółek Przejmujących za zorganizowaną część przedsiębiorstwa.
Brak obowiązku rozpoznania przychodu po stronie Akcjonariusza Spółki Dzielonej w związku z planowanym podziałem przez wydzielenie.
Uznanie sprzedaży zespołu składników majątkowych i niemajątkowych za ZCP i w konsekwencji wyłączenia sprzedażny z opodatkowania na podst. art. 6 pkt 1.
Konsekwencje podziału spółki przez wydzielenie, która posiada decyzję o wsparciu oraz zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie SSE - ustalenie czy w takiej sytuacji po stronie spółki powstanie przychód oraz o spełnieniu warunku utrzymania własności, które zostaną przypisane nowej spółce.
W wyniku podziału przez wydzielenie po stronie Spółki Dzielone i Spółki Przejmującej nie powstanie przychód
Wydzielany ze Spółki Dział stanowi ZCP i podział przez wydzielenie nie spowoduje powstania przychodu po stronie spółki dzielonej
W zakresie skutków podatkowych podziału spółki przez wyodrębnienie.
Spółka powstała przez podział innej spółki przez wydzielenie wstępuje we wszystkie prawa i obowiązki podatkowe spółki dzielonej pod dwoma warunkami. Po pierwsze, wstępuje tylko w te prawa i obowiązki, które związane są z przejętym przez nią majątkiem. Po drugie, przejęty majątek musi stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Jeśli te warunki są spełnione, nowa spółka może wykonywać wszystkie czynności
1. Czy w świetle wyżej przedstawionego zdarzenia przyszłego, zespół składników materialnych i niematerialnych tworzących Filie Wyodrębniane oraz Oddział Centralny i pozostałe Filie będą stanowiły zorganizowane części przedsiębiorstwa (każda/y z osobna) w rozumieniu art. 4a pkt 4 updop, i w konsekwencji podział Spółki poprzez wyodrębnienie Filii Wyodrębnianych ze Spółki i przeniesienie ich w sposób