Zmiana podstawy opodatkowania i obowiązku skorygowania rozliczeń w związku z korektą cen powstałych w wyniku przeprowadzonego przez Wnioskodawcę przeglądu/kalkulacji rzeczywistej wartości transakcji zrealizowanych na podstawie Umowy z PAP, ujęcie faktur korygujących wystawionych na rzecz PAP na bieżąco, tj. w okresie przeglądu/kalkulacji rozliczeń i możliwość wystawienia faktury zbiorczej korygującej
Zmiana podstawy opodatkowania i obowiązku skorygowania rozliczeń w związku z korektą cen powstałych w wyniku przeprowadzonego przez Państwa przeglądu/kalkulacji rzeczywistej wartości transakcji zrealizowanych na podstawie Umowy, jak również ujęcie faktur korygujących na bieżąco, tj. w okresie przeglądu/kalkulacji rozliczeń i możliwość wystawienia faktury zbiorczej korygującej w przypadku podwyższenia
Wpływ korekty rozliczenia z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z zastosowaniem Korekty Cen.
Dotyczy ustalenia, czy zapłacona przez Wnioskodawcę kara umowna z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy z Dostawcą na dostarczenie paliwa gazowego stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Są Państwo zobowiązani do udokumentowania korekt wynagrodzenia z tytułu świadczenia Usług świadczonych na rzecz Zainteresowanych poprzez wystawienie faktur korygujących. Zainteresowani, w rozliczeniach z tytułu podatku VAT, powinni ująć otrzymaną fakturę korygującą dotyczącą korekty wynagrodzenia z tytułu świadczenia Usług.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wypłaty zwrotu refundacji, podwyższenia podstawy opodatkowania z tytułu wystąpienia nadpłaty związanej ze zwrotem refundacji, sposób kalkulacji obniżenia podstawy opodatkowania o kwoty podatku VAT, obowiązek wystawienia faktury korygującej, wskazanie deklaracji za jako okres istnienie prawo do obniżenie podstawy opodatkowania i podatku VAT, obowiązek
Korekta wyrównująca (zmniejszenie bądź zwiększenie cen Produktów) wpływa/będzie wpływać na podstawę opodatkowania podatkiem VAT i w konsekwencji podlega/będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT. Zatem Zainteresowany jest/będzie zobowiązany do udokumentowania korekty wyrównującej fakturą korygującą. -Wnioskodawca ma/będzie miał prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturze korygującej
korekta przychodów i określenie momentu powstania przychodu po zawarciu aneksu do umowy ochrony mienia
Spółka postępuje i postąpi prawidłowo dokumentując opisane korekty za pomocą faktury korygującej, wskazane rozliczenia polegające na wyrównaniu ustalonego poziomu dochodowości mają/będą miały wpływ na rozliczenia Wnioskodawcy dla celów podatku VAT.
Sposób rozliczenia podatku od towarów i usług w związku z realizacją Umowy o współpracy.
Korekta faktur dokumentujących kwoty wpłat dokonywanych przez mieszkańców - uczestników projektu oraz korekta deklaracji, w których ujęto przedmiotowe faktury.
Obowiązek zapłaty odsetek od zaległości podatkowej z tytułu faktury wystawionej we wrześniu 2018 r. dokumentującej wypłaconą premię.
Moment rozliczenia wystawionej przez Wnioskodawcę faktury korygującej.
Ustalenie okresu rozliczeniowego, za który należy ująć fakturę korygującą in plus przy dostawie buraków cukrowych.
Moment rozliczania faktur korygujących zwiększających podstawę opodatkowania i kwotę podatku należnego z tytułu świadczenia usług z obszaru technologii informatycznych (IT) w przypadku, gdy wynagrodzenie kalkulowane jest na poziomie rzeczywistych kosztów oraz ustalonego narzutu na te koszty, natomiast pewne grupy kosztów pierwotnie (w momencie wystawiania faktur pierwotnych) są ustalane szacunkowo.
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu rozliczenia faktur korygujących.
Za jaki okres rozliczeniowy należy ująć fakturę korygującą in plus?
W zakresie terminu wystawiania faktur korygujących w związku z podwyższeniem ceny usługi.
zasadność wystawienia przez syndyka faktury zwiększającej wartość zbytego udziału w nieruchomości
zasadność wystawienia przez syndyka faktury korygującej zwiększającej wartość zbytego udziału w nieruchomości
w zakresie terminu rozliczenia faktury korygującej zwiększającej obrót
W jakim okresie Spółka powinna rozliczyć podatek należny z faktur korekt zwiększających podstawę opodatkowania czy w miesiącu wystawienia faktur pierwotnych, czy też w miesiącu wystawienia faktur korygujących?
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu rozliczania faktury korygującej zwiększającej obrót i podatek należny.