Prawo do odliczenia podatku VAT przez Pana w swojej działalności gospodarczej od poniesionych w ramach spółki cywilnej nakładów na Nieruchomość.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w stanie prawnym obowiązującym do 31 grudnia 2017 r. i od 1 stycznia 2018 r., na podstawie: - art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. a ustawy CIT niespłaconych, wymagalnych i nieprzedawnionych opłat i prowizji od pożyczek - art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. b ustawy CIT, nieprzedawnionych wierzytelności pożyczkowych
Obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego odliczonego z faktury zakupu koparko-ładowarki, w związku z ujawnieniem faktu, że zakupiona koparko-ładowarka została nabyta przez Wnioskodawcę od nieuprawnionego podmiotu
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT wystawionych przez podmiot niezarejestrowany jako podatnik podatku VAT. Podstawą do odliczenia podatku naliczonego powinny być duplikaty właściwych faktur dokumentujących w sposób prawidłowy dokonane transakcje.
Nie można zatem w tak przestawionym stanie faktycznym uznać, iż w istocie następuje zużycie wyrobów węglowych przez Gminę, będącą organem administracji publicznej, jak również nie można uznać iż zużycie jest dokonywane przez gospodarstwa domowe.
Zwolnienie od akcyzy wyrobów węglowych przeznaczonych dla jednostki wojskowej.
Czy Spółka po uzyskaniu i zweryfikowaniu w Urzędzie Skarbowym powyżej przedstawionych informacji, ma prawo do skorygowania deklaracji VAT-7 za okres od grudnia 2007 r. do kwietnia 2008 r. poprzez zwiększenie podatku naliczonego do odliczenia o kwoty podatku VAT wykazane na fakturach wystawionych dla Spółki przez firmę w miesiącach: XII 2007 r. i l-IV 2008 r.?
Czy faktury otrzymane od podmiotu, który dopełnił obowiązku rejestracji zgodnie z art. 96 ust. 5 po terminie wystawienia faktur VAT i wykazał zawarty w nich podatek w deklaracji VAT-7 oraz dokonał jego zapłaty do urzędu skarbowego, stanowią podstawę do dokonania korekty deklaracji VAT-7 za lipiec 2005 r. przez Spółkę i pomniejszenia podatku należnego o podatek zawarty w tych fakturach?
Czy zbycie przez kontrahenta aktywów stanowiących warsztat samochodowy z jednoczesnym zawarciem umowy najmu nieruchomości na której położony jest warsztat stanowi transakcję zbycia przedsiębiorstwa?Czy zbycie przez kontrahenta na rzecz Strony aktywów wraz z prawami umowy najmu i innymi elementami wskazanymi we wniosku tworzącymi warsztat stanowi przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 6 ustawy o VAT?Czy
W jaki sposób należy prawidłowo obliczyć podatek VAT, dający podstawę do ustalenia należnej akcyzy do zapłaty z tytułu sprzedaży samochodu osobowego przed jego pierwszą rejestracją na terenie kraju ?
Zapytanie dotyczy odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup paliwa na terytorium kraju do samochodów ciężarowych, który jest refakturowany w stawce 22% przez firmę duńską.
Czy podatnik jest zobowiązany do sporządzenia korekty zeznania rocznego PIT-36, spowodowanej zmniejszeniem kwot kosztów zaewidencjonowanej w podatkowej księdze przychodów i rozchodów na podstawie faktur wystawionych przez podmiot nieuprawniony ?