Opłacenie (sfinansowanie) przez Spółkę prezesowi zarządu kosztów studiów MBA (czesne na studia i wydatki na zakup pomocy naukowych) powoduje, po stronie prezesa zarządu, powstanie przychodu z nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tym samym na Wnioskodawcy będą ciążyły obowiązki płatnika, o których mowa w art. 41 ust. 1 ustawy o podatku
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze studiami podyplomowymi prezesa zarządu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze spłatą pożyczki studenckiej (kapitału oraz odsetek).
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na studia podyplomowe prezesa zarządu.
Wydatki poniesione na dofinansowanie studiów pracownika stanowić będą przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy, który nie jest zwolniony z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o PIT.
Koszty poniesione na studia podyplomowe jako wydatki stanowiące podatkowe koszty uzyskania przychodów.
Czy opłata za studia pracownika może stanowić koszt uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej Spółki
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na opłacenie kosztów kształcenia na studiach MBA oraz momentu zaliczenia tych wydatków do kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze studiami wyższymi (czesne, dojazdy, podręczniki i zeszyty).
Koszty uzyskania przychodów - koszty utrzymania i nauki za studia na kierunku lekarskim.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat (czesnego) za jednolite pięcioletnie studia magisterskie.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat (czesnego) za uzupełniające studia magisterskie na kierunku pielęgniarstwo.
Fundacja jako płatnik będzie zobowiązana do pobrania i wpłacenia zaliczki na podatek dochodowy od uzyskanego przez prezesa fundacji przychodu z tytułu zwrotu kosztów studiów.
Zwolnienia z opłat za usługi edukacyjne nie stanowią przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych prezesa zarządu
obowiązki płatnika w związku ze zwolnieniem studenta z opłat za usługi edukacyjne bądź rozłożeniem płatności na raty
obowiązki płatnika w związku ze zwolnieniem studenta z opłat za usługi edukacyjne
obowiązki płatnika w związku ze zwolnieniem studenta z opłat za usługi edukacyjne
Wydatki poniesione na pokrycie opłat za studia zatrudnionego przez Wnioskodawcę studenta kierunku lekarskiego nie można uznać za koszty uzyskania przychodu prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy koszty opłat za studia w trybie niestacjonarnym, koszty zapłaty za egzamin na doradcę podatkowego, koszty wpisu na listę doradców podatkowych oraz koszty zakupu materiałów dydaktycznych z zakresu egzaminu na doradcę podatkowego poniesione przed dniem rozpoczęcia działalności gospodarczej Wnioskodawca może zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej w rozumieniu