Ustalenie czy nakłady finansowe ponoszone przez Spółkę na mocy aneksu podpisanego z Wynajmującym będą stanowiły w Spółce inwestycje w obcy środek trwały i amortyzowane 10 lat.
‒ Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na realizację Inwestycji Drogowej/Układu Komunikacyjnego, ‒ Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania przez Spółkę na rzecz Gmin nakładów poniesionych w związku z realizacją Inwestycji Drogowej/Układu Komunikacyjnego na gruncie należącym do Gmin.
1. Czy w ramach jednej umowy na wykonanie prac inwestycyjnych Spółka postępuje prawidłowo dzieląc wydatki będące kwalifikowane jako modernizacyjne - ulepszeniowe oraz na te będące pracami remontowymi w oparciu o opinię eksperta? 2. Czy dla celów podatkowych Wnioskodawca ma prawo ująć koszty zrealizowanych prac remontowych budynku jednorazowo, w dacie ich poniesienia, mimo rozliczania tych samych kosztów
Prawo do częściowego odliczenia VAT naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących zakup towarów i usług związanych z realizacją Inwestycji polegającej na montażu instalacji fotowoltaicznych, sposób odliczenia VAT naliczonego oraz okres korekty kwoty podatku VAT naliczonego.
W odniesieniu do ponoszonych wydatków na budowę lub przebudowę dróg publicznych/ciągów komunikacyjnych na działkach gruntu będących własnością Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego w związku z realizacją inwestycji, będzie miała zastosowanie generalna zasada wynikająca z art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w myśl której, koszty uzyskania przychodów, inne niż
1. W razie uznania, że nakłady inwestycyjne poniesione w obcym środku trwałym stanowią dla Wnioskodawcy środek trwały w rozumieniu przepisów ustawy o CIT czy wówczas dla celów ustawy o VAT zbycie (otrzymanie wynagrodzenia za trwałe przekazanie ich do korzystanie) takich nakładów inwestycyjnych należy traktować jako nieruchomości, dla których zastosowanie znajdzie 10-letni okres korekty podatku VAT
Czy Wnioskodawca na podstawie zawartego porozumienia i posiadanych dokumentów może dokonać odpisów amortyzacyjnych do wysokości przekazanej Gminie kwoty 51.650,00 PLN, tytułem partycypacji w kosztach wykonania punktu zlewnego, objętego łączącą strony umową dzierżawy oczyszczalni ścieków ()?
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów przekazanej nieodpłatnie właścicielowi inwestycji w obcym środku trwałym.
Czy możliwe będzie odniesienie w ciężar kosztów podatkowych roku, w którym podjęto uchwałę o zaniechaniu inwestycji, wydatków na nabycie: - WNiP jaką jest technologia oczyszczania surowego siarczanu niklu (w części odpowiadającej wydatkom sfinansowanym przez Spółkę ze środków własnych), - wydatków poniesionych na projekt instalacji oraz - innych wydatków na niematerialne składniki inwestycji?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku na projekt przebudowy budynku przeznaczonego do wyburzenia.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części środka trwałego.
1. Czy wskazane w stanie faktycznym składniki majątku trwałego stanowią odrębne środki trwałe podlegające amortyzacji wg stawek określonych w ustawie z dn. 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. Nr 54, poz. 654 ze zm.)? 2. Czy Spółka prawidłowo określiła moment rozpoczęcia amortyzacji poszczególnych składników majątkowych, a tym samym prawidłowo zaliczyła odpisy amortyzacyjne
System VAT umożliwia podatnikom nabywającym towary w celu wykonywania czynności opodatkowanych odliczenie podatku naliczonego. W myśl art. 86 ust. 1 ustawy o VAT, w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego. Już czytając ten przepis, można zauważyć, że podatnik
Czy koszty zaniechanej inwestycji stanowią koszty uzyskania przychodów?Czy dokumentację od zaniechanej inwestycji można zarchiwizować bez konieczności fizycznej likwidacji?
Umowa użyczenia jest umową nazwaną, uregulowaną przez przepisy art. 710-719 Kodeksu cywilnego. Przez umowę użyczenia użyczający zobowiązuje się zezwolić biorącemu, przez czas oznaczony lub nieoznaczony, na bezpłatne używanie oddanej mu w tym celu rzeczy. Przedmiotem użyczenia mogą być zarówno rzeczy ruchome (np. samochód, maszyna, meble), jak i nieruchomości (np. lokal użytkowy lub jego część, działka
Wnioskodawczyni dokonywała odpisów amortyzacyjnych od inwestycji w obcym środku trwały, a następnie wykupiła przedmiotowy lokal użytkowy. Jak Zainteresowana ma ustalić wartość początkową zakupionego lokalu? Jak prawidłowo rozliczyć niezamortyzowaną część nakładów inwestycyjnych oraz wydatek na nabycie lokalu?
Czy nakłady na gruncie, przejęte i zlikwidowane w opisanych wyżej okolicznościach, mogą zostać zaliczone do kosztu wytworzenia środków trwałych?
Czy opłaty za dzierżawę gruntu, na jakim budowana jest inwestycja oraz podatek od nieruchomości dotyczący tego gruntu można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia, czy też opłaty te powinny zwiększać wartość początkową budowanego środka trwałego?
Czy Wnioskodawca miał prawo dokonać odliczeń podatku VAT naliczonego wynikającego z nakładów inwestycyjnych poniesionych w latach 2004-2005?
Czy otrzymana jednorazowa dotacja inwestycyjna podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
Wątpliwości podatnika budzi, czy suma kosztów bezpośrednio związanych z przygotowaniem poszczególnych sklepów wymienionych w punktach 1-3 będzie tworzyła wartość początkową inwestycji w obcym środku trwałym.
Wątpliwości Podatnika budzi, czy koszty wymienione w punktach 5-10 związane bezpośrednio z konkretnym lokalem, będą kosztem uzyskania przychodu z chwilą uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży towaru w tym salonie (z chwilą dokonania pierwszej sprzedaży).
Czy wszystkie ponoszone przez Spółkę wydatki związane z prowadzeniem Inwestycji z tytułów opisanych we wniosku, ponoszone w trakcie trwania Inwestycji w celu nabycia lub wytworzenia śrdków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych, należy uznać za koszty powiększajace wartość początkową poszczególnych środków trwałych lub wartości niematerialnych prawnych w rozumieniu art. 16g ust. 1 updop?