Skutki podatkowe rozliczenia funduszu remontowego spółdzielni mieszkaniowej.
Skutki podatkowe rozliczenia funduszu remontowego spółdzielni mieszkaniowej.
Dotyczy ustalenia czy: - nadwyżka z produkcji energii wypłacana przez dostawcę energii na konto wspólnoty, będzie przychodem z gospodarki zasobami mieszkaniowymi; - środki te wykorzystane na cele utrzymania budynku lub zasilenie funduszu remontowego, powinny być obarczone podatkiem CIT.
Ustalenie, w jakim momencie Spółka powinna ująć koszty poniesione na prace wykonywane w parkingu podziemnym oraz w części biurowej dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Ustalenie, czy dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych Spółka powinna zakwalifikować koszty poniesione na prace wykonywane w parkingu podziemnym oraz w części biurowej jako ulepszenie budynku (zwiększenie wartości początkowej budynku zgodnie z art. 16g ust. 13 Ustawy CIT), czy jako remont (wydatki niezwiększające wartości początkowej środka trwałego jakim jest budynek) lub też
W zakresie opodatkowania zaliczki na koszty zarządu nieruchomością wspólną i fundusz remontowy.
Dokonany przez Wnioskodawcę zwrot środków z funduszu remontowego nie będzie skutkował powstaniem po stronie członków wspólnoty przysporzenia majątkowego, a tym samym nie powstanie u nich przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy przekazanie niewykorzystanych środków funduszu remontowego na indywidualne konta poszczególnych właścicieli wspólnoty spowoduje zapłatę podatku dochodowego od osób fizycznych a w konsekwencji czy spółdzielnia będzie zobowiązana - jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych - do przekazania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych lub informacji PIT-8C?
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją projektu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów ze sprzedaży nieruchomości.
W sytuacji zawarcia umowy nieodpłatnego korzystania z lokalu, przewidującej obciążanie biorącego lokal do użytkowania opłatami na fundusz remontowy i eksploatację przez Miasto, które reprezentuje ZGN, czynność ta nie powinna podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT. Zatem, Wnioskodawca otrzymując fakturę dokumentującą opłaty na fundusz remontowy i eksploatację z naliczonym podatkiem od towarów i usług
Czy uzyskanie od Elektrociepłowni zwrotu części poniesionych przez Spółdzielnię kosztów w ramach zawartej umowy, który w całości zasili fundusz remontowy Spółdzielni, spowoduje utratę zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w konsekwencji konieczność opodatkowania dochodu Spółdzielni otrzymanego od Elektrociepłowni, jako zwrot części
W zakresie ustalenia, czy dochód uzyskany przez spółdzielnią mieszkaniową ze sprzedaży świadectw efektywności energetycznej będzie objęty zwolnieniem z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Jeśli we Wspólnocie posiadającej w swych zasobach lokale użytkowe, w danym roku obrachunkowym koszty poniesione na remonty (sfinansowane częściowo kredytem) przekraczają przychody z tytułu wpływów na fundusz remontowy, to czy Wspólnota może odliczać powstałą stratę w kolejno po sobie następujących 5 latach obrachunkowych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Czy w sytuacji, gdy wpłaty na fundusz remontowy na pokrycie kosztów remontu części wspólnej - w nieruchomości o charakterze mieszkalnym - dokonywane są zarówno przez właścicieli lokali mieszkalnych, jak i właścicieli lokali usługowych, zwolnienie od podatku dochodowego od osób prawnych przysługuje od całego dochodu na wspólnym funduszu remontowym? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy dochód z tytułu najmu suteryny na cele mieszkalne zwolniony jest z podatku dochodowego od osób pranych w świetle zapisu art. 17 ust. 1 pkt 4 (ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?