Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wykonywanego na rzecz Mieszkańców świadczenia w zakresie usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz zwolnienie świadczonej usługi z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 ustawy o VAT.
W zakresie ustalenia: - czy koszty reprezentacji powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT, - czy wydatki na imprezy o charakterze motywacyjno-integracyjnym oraz prezenty dla pracowników powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą
Zgodzić należy się z Państwem, że wpłaty na PFRON o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o PFRON nie stanowią wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy CIT.
Ukryte zyski przy najmie i świadczeniu usług podmiotów powiązanych, wpłaty na PFRON.
Czy wpłaty na PFRON o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o PFRON stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT?
Dochód stanowiący równowartość wydatków poniesionych na PFRON wydatkowanych na inne niż statutowe cele podlega opodatkowaniu.
Wpłaty pobranych zaliczek dokonywane na rzecz PFRON, zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz zakładowy fundusz aktywności nie są wpłatami na rzecz budżetu państwa. Wobec tego nie przysługuje Państwu wynagrodzenie z tytułu terminowego wpłacania podatków.
1. Czy ukrytym zyskiem, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, jest wyłącznie wartość takich wydatków Spółki na reprezentację, których beneficjentem, bezpośrednio lub pośrednio, jest Wspólnik lub podmiot powiązany bezpośrednio lub pośrednio ze Spółką lub ze Wspólnikiem? 2. Czy w przypadku ponoszonych przez Spółkę w 2022 r. wydatków lub odpisów amortyzacyjnych związanych z korzystaniem
W zakresie ustalenia kwalifikacji opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w ramach opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu Wnioskodawcy pochodzącego z otrzymanej dotacji, przeznaczonego na wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Skutki podatkowe otrzymania jednorazowych środków pieniężnych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na podjęcie działalności gospodarczej.
Kwestia ustalenia czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w związku z otrzymaniem – w wyniku utraty statusu zakładu pracy chronionej – zwrotu nadpłaconych środków z tytułu zaliczek na podatek dochodowy pobranych przez niego jako płatnika.
Ustalenie, czy Szpital ma prawo do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych w części dotyczącej wpłat składek na PFRON.
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakup wyposażenia sfinansowanego jednorazową dotacją otrzymaną z PUP - ze środków PFRON - na rozpoczęcie działalności?
Czy w sytuacji poniesionej straty za rok obrotowy Fundacja powinna zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych od kwot wydatkowanych na inne cele niż wymienione w art. 17 ust. 1 pkt 4) chodzi o kwoty wydatkowane na wpłaty na Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ?
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu towarów i usług sfinansowanych z otrzymanej dotacji z PFRON oraz czy ww. dotacja stanowi obrót podlegający opodatkowaniu VAT.
dot. w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania otrzymanych środków finansowych wypłaconych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na podjęcie działalności gospodarczej oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej działalności gospodarczej wydatków poniesionych na zakup składników majątku niestanowiących środków trwałych w tej działalności
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków finansowanych ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych
Czy wydatki sfinansowane ze środków ZFRON, które pochodzą ze zwolnień w podatku dochodowym od osób fizycznych z wypłaconych wynagrodzeń i zasiłków z ubezpieczenia społecznego, ponoszone w celu osiągnięcia przychodów oraz zachowania i zabezpieczenia źródła przychodów stanowią koszt uzyskania przychodu?
Skutki podatkowe przekazania środków pieniężnych z rachunku ZFRON na rachunek obrotowy prowadzonej przez Wnioskodawczynię pozarolniczej działalności gospodarczej w celu zapłaty podatku dochodowego od odsetek od środków zgromadzonych na ww. rachunku ZFRON.
Od 1 stycznia 2012 r. zmieniają się kwoty maksymalnego dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych. W 2012 r. i w latach następnych najwyższe wsparcie otrzymają pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym, a najniższe - pracodawcy zatrudniający pracowników z lekkim stopniem niepełnosprawności.
Czy w przypadku uznania przez organ podatkowy, że dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w części przekraczającej wynagrodzenia pracownika, przekazywane na fundusz Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepłnosprawnych , w celu wykorzystania na indywidualny program rehabilitacji (i nie dotyczące nabycia środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych) jest