W zakresie rozpoznania i określenia miejsca świadczenia usług na ruchomym majątku rzeczowym.
Podstawą opodatkowania w przedstawionym powyżej przypadku będzie kwota wypłaconego wynagrodzenia (pomniejszona o kwotę podatku u źródła) powiększona o kwotę podatku u źródła. Jeżeli po wystawieniu faktury wystąpią zdarzenia mające wpływ na treść wystawionej faktury lub okaże się, że wystawiona faktura zawiera błędy, podatnik, wystawia w takim przypadku fakturę korygującą. Fakturę korygującą wystawia
W konsekwencji koszty wykrojnika i przebarwienia linii nie mogą być odrębnie fakturowane (na odrębnej fakturze czy w odrębnej pozycji). Brak jest podstaw prawnych aby wykazywać w oddzielnych pozycjach faktury elementy kalkulacyjne, określające koszty wykonania przygotowania produkcji.
Transakcje zagraniczne sprawiają podatnikom kłopoty związane z ich prawidłowym rozliczeniem. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że na podatkowe rozliczenie zagranicznej sprzedaży lub zakupu składa się z reguły kilka etapów. Pomyłka w jednym z nich może skutkować błędami w dalszym rozliczeniu. Dlatego, aby zapobiec takim pomyłkom, warto przeanalizować poszczególne etapy związane z rozliczeniem zagranicznych
Podatnik ma obowiązek posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej od nabywcy usługi.
Czy transakcje których przedmiotem jest przeniesienie praw ... podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług czy też podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
W kwietniu 2004 r. podatnik VAT wystawił fakturę dokumentującą eksport usług projektowych do Austrii. Zapłatę za te usługi otrzymał w maju. Jak prawidłowo należało wykazać sprzedaż tych usług w rejestrze VAT i w jakiej pozycji ująć tę sprzedaż w deklaracji VAT-7 za maj?
Przepisy wykonawcze do ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym nie mogły być samoistną podstawą podejmowania rozstrzygnięcia podatkowego bez uwzględnienia podstawowych zasad odnoszących się do powstania obowiązku podatkowego i zobowiązania podatkowego - wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku (sygn. akt SA/Bk 94/04).
dotyczy stosowania stawki VAT na usługi uszlachetniania czynnego świadczone przez podwykonawcę na rzecz polskiego podatnika, który jest zleceniobiorcą tej usługi od podmiotu z innego kraju UE.
Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie doradztwa w prowadzeniu działalności i zarządzania, doradztwa personalnego dla partnera amerykańskiego. Spółka zawarła umowę z firmą amerykańską na dobór i rekomendację studentów pragnących uczestniczyć w programie edukacyjnym. W ramach tej umowy rekomendowani studencji otrzymuja ofertę pracy u partnera amerykańskiego. Jaką stawką podatku od towarów
1) Jak należy opodatkować usługi wykonane w miesiącu kwietniu 2004 r., dla których obowiązek podatkowy w zakresie podatku od towarów i usług powstał w maju? 2) Czy w związku z wejściem w życie nowej ustawy o VAT należy ponownie przeliczać wartość faktur wystawionych w kwietniu 2004 r., które przeliczono na dzień wykonania usługi (w kwietniu), w przypadku gdy obowiązek podatkowy powstał w maju?
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług doradztwa w zakresie sprzętu komputerowego (PKWiU 72.1). Usługi wykonywane są poza terytorium Polski na rzecz klientów zarówno z krajów Unii Europejskiej, jak i spoza niej. 1) Jaką stawkę podatku od towarów i usług powinno się umieścić na fakturze dla kontrahenta z kraju UE oraz z kraju poza UE? 2) Jak należy odliczać podatek
Biuro podróży jako agent sprzedaje usługi transportu lotniczego. W chwili obecnej nie będzie już otrzymywać od przewoźnika lotniczego prowizji za wystawienie biletu. Opłata będzie pobierana bezpośrednio od usługobiorcy, tj. od klienta, na podstawie faktury VAT i nie zostanie ujęta w wartości biletu lotniczego. Jaką stawką podatku od towarów i usług powinna być opodatkowana ww. opłata w przypadku sprzedaży
Jaką stawką podatku od towarów i usług opodatkowane winny być usługi transportowe, eksportowe, wykonane i zafakturowane na rzecz kontrahenta krajowego przed 1 majem 2004 roku, od których obowiązek podatkowy w związku z późniejszą zapłatą powstał po 1 maja 2004 roku ?
Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy w przedstawionym stanie faktycznym (dot. sytuacji przed 1.V.2004r.) jest uprawniony do stosowania obniżonej do wysokości 0 % stawki podatku od towarów i usług ?Następnie Podatnik zapytuje czy przekaz elektroniczny powyższych dokumentów jest wystarczającą formą dla udokumentowania tej transakcji, czy też konieczna jest wysyłka dokumentów pocztą zwykłą ? W ocenie
Według jakich zasad opodatkować usługi międzynarodowego transportu towarów dokonane w kwietniu 2004 r., dla których obowiązek podatkowy w podatku VAT powstał w maju 2004 r.?
Miejski Zakład Komunikacji S.A. w O zwraca się z sprawie wysokości stawki podatku VAT od usług wynajmów okazjonalnych autobusów z kierowcą odbywających się poza granice kraju do krajów Wspólnoty Europejskiej oraz do krajów trzecich. Firma dokonuje takich wynajmów. Przewóz rozpoczyna się i ostatecznie kończy w kraju i ma charakter zorganizowany (np. wycieczki).
W ramach statutowej działalności szkoleniowej fundacja organizuje internetowy międzynarodowy kurs zarządzania ryzykiem bankowym, mający formę symulacyjnej gry komputerowej, w której bierze udział 9 siedmioosobowych zespołów zagranicznych i jeden zespół z Polski. Logo i inne informacje o zagranicznym sponsorze tego kursu są umieszczane na stronie internetowej kursu, na wszelkich materiałach szkoleniowych
Podatnik zwrócił się do Urzędu Skarbowego z zapytaniem czy nie zapłacenie przez kontrahenta zagranicznego za wykonane usługi przerobu uszlachetniającego spowoduje obowiązek naliczenia podatku należnego w wysokości 22%.
Czy usługi świadczone poza terytorium Polski przez podmiot zagraniczny na rzecz podatnika polskiego podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Eksport usług - stawka podatku, podstawa opodatkowania, moment powstania obowiązku podatkowego, dokumenty potwierdzające realizację usługi eksportowej, kasy rejestujące.
Czy prowizja od kontrahenta zagranicznego jest eksportem usług i jaką stawką powinna być opodatkowana?