W zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, w sytuacji gdy Wnioskodawca nabył dopuszczalnej wysokości (tj. 1/6), jednakże część tego udziału nabył tytułem dziedziczenia, a część tytułem działu spadku.
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży udziału części nieruchomości.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziałów w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe nabycia udziałów w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego
W zakresie skutków podatkowych nabycia środków z polisy na życie wchodzących do masy spadkowej po zmarłym wujku zamieszkującym w Kanadzie.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w przypadku posiadania udziału w nieruchomości, który nie został nabyty wyłącznie w drodze dziedziczenia.
Ujawnienie dodatkowego składnika majątkowego po upływie terminu przedawnienia prawa do ustalenia zobowiązania podatkowego, nie powoduje ponownego powstania obowiązku podatkowego.
Skoro w drodze dziedziczenia wnioskodawczyni nabyła nieruchomości w udziałach nie przekraczających 50% w każdej z nieruchomości (tj. 1/6 i 1/2 udziału) - to w tym przypadku spełnione są warunki do zwolnienia określone w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia odziedziczonych akcji.
Nabycie przez Pana na podstawie dziedziczenia testamentowego po swoim biologicznym ojcu spadku, w skład którego wchodzi 1/2 nieruchomości gruntowej, samochód osobowy oraz pieniądze zgromadzone na rachunkach bankowych oraz w papierach wartościowych, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn na zasadach określonych w przepisach ustawy o podatku od spadków i darowizn dla osób zaliczonych
Prawa majątkowe podlegające przejęciu przez spadkobiercę na podstawie art. 97 § 1 ustawy - Ordynacja podatkowa.
Powstanie przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, o którym mowa w art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku ze sprzedażą udziału w nieruchomości nie ujętej w ewidencji środków trwałych.
Czy Wnioskodawczyni jako jedyny spadkobierca po śmierci cioci powinna zgłosić i dokonać zapłaty podatku od spadku od części działki nabytej drogą zasiedzenia przez zmarłego męża cioci na mocy postanowienia Sądu z 2023 r.?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Obowiązek podatkowy w podatku od spadków i darowizn powstał dla Państwa w związku z nabyciem roszczenia o odszkodowanie tytułem dziedziczenia, a obowiązek zgłoszenia tego nabycia właściwemu Naczelnikowi Urzędu Skarbowego powstał dla Państwa z chwilą uprawomocnienia się orzeczenia o nabyciu spadku.
Możliwość pomniejszenia przychodu z najmu nieruchomości o wysokość straty poniesionej przez spadkodawcę.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przy spłacie kredytu zaciągniętego z narzeczonym na sprzedany udział w mieszkaniu nabytym w darowiźnie od spadkobiercy.