Pracodawcy zwyczajowo obdarowują pracowników prezentami świątecznymi i organizują spotkania wigilijne. Ten zwyczaj może być w tym roku mocno ograniczony ze względu na trwającą epidemię COVID-19, ale z pewnością nie całkowicie. Przypominamy, jakie obowiązują zasady rozliczania podatkowego oraz składkowego tych świadczeń. Przedstawiamy je w dwóch praktycznych tabelach podzielonych ze względu na źródło
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodu podatkowego związanego z wykorzystaniem przez Użytkownika Karty Podarunkowej na nabycie Towarów od Wnioskodawcy
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu wystąpienia Nadwyżki Karty Podarunkowej w przypadku wykorzystania jej przez Użytkownika na nabycie Towarów od Sprzedawców.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu otrzymania przez Wnioskodawcę od Nabywcy środków pieniężnych za Karty Podarunkowe, które następnie uzyskają status Przeterminowanych Kart Podarunkowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu sprzedaży Karty Podarunkowej.
W zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności sprzedaży bonów oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem kuponów od Partnera.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z realizacją przez klientów voucherów w sklepach Wnioskodawcy
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przyznania pracownikom świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze sprzedażą premiową oraz obowiązki płatnika związane z osiąganymi przychodami przez beneficjentów będących osobami prawnymi z tytułu sprzedaży premiowej.
Zakres skutków podatkowych uczestnictwa w imprezie integracyjnej oraz możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego.
w zakresie ustalenia, czy sprzedaż bonów (voucherów) uprawniających do otrzymania konkretnie wybranej usługi gastronomicznej generuje przychód w rozumieniu art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy (moment rozpoznania przychodów i moment zaliczenia do kosztów podatkowych) z tytułu sprzedaży bonów podarunkowych na poczet usług, które zostaną wykonane w następnych okresach?
ustalenie przychodów i kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą voucherów
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności odsprzedaży bonów oraz sposobu dokumentowania odsprzedaży bonów.
W czasie przedświątecznym wielu podatników dokonuje szczególnego rodzaju zakupów związanych z tym okresem. Padają liczne pytania o zasady rozliczania VAT. Prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w tym zakresie. Spółka przekazuje pracownikom paczki świąteczne. Czy z tego tytułu powinna rozpoznawać VAT należny? Z okazji świąt zamierzamy przekazać najlepszym kontrahentom prezenty o wartości
Otrzymane przez pracowników bony towarowe, zróżnicowane co do wartości w zależności od dochodu przypadającego na jednego członka rodziny, sfinansowane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych będą stanowić przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ww. ustawy. To oznacza, że pracodawca - jako płatnik będzie obowiązany do poboru zaliczki na podatek dochodowy zgodnie z ww.
brak obowiązku udokumentowania czynności wymiany pieniędzy na punkty, za które klienci otrzymują bony towarowe uprawniające do nabycia towaru.
W zakresie określenia momentu powstania obowiązku w podatku od towarów i usług z tytułu udzielanych rabatów, a tym samym momentu obowiązku rejestracji tej sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej oraz określenia podstawy opodatkowania w przypadku sprzedaży towarówz rabatem
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup Pakietu dla pracowników, zarówno w części rekreacyjno-sportowej, dotyczącej wstępu do kin i teatrów oraz bonów do sieci salonów D, jak i w części dotyczącej dofinansowania przedszkoli.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu z tytułu sprzedaży vouchera.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu z tytułu sprzedaży bonów podarunkowych.
Rozpoznanie obowiązku podatkowego w momencie otrzymania na rachunek bankowy kwoty przedpłaty oraz dokumentowanie niniejszej przedpłaty fakturą VAT