Niezgodne z Konstytucją jest różnicowanie stawek podatku od nieruchomości w zależności od tego, czy miejsce postojowe w garażu stanowi odrębną nieruchomość w budynku wielomieszkaniowym, czy też miejsce postojowe przynależne jest do lokalu mieszkalnego. Tak stwierdził w swoim wyroku Trybunał Konstytucyjny (TK). Niestety dla podatników, wyrok ten będzie stosowany dopiero od 1 stycznia 2025 r. Przedstawiamy
Skutki podatkowe zapewnienia przez płatnika zatrudnionym pracownikom z wyłączeniem cudzoziemców niemających miejsca zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie umów o pracę i umów cywilnoprawnych: całkowicie lub częściowo bezpłatnych miejsc noclegowych oraz całkowicie lub częściowo bezpłatnego transportu z miejsca zakwaterowania do i z miejsca pracy/świadczenia usług.
Czy pomimo braku potwierdzenia odbioru faktur korygujących przez nabywcę Spółce przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego w rozliczeniu za miesiąc wystawienia faktur korygujących?
Czy wypłacone przez spółkę odszkodowanie dla Wnioskodawcy na podstawie zawartej ugody sądowej można zakwalifikować jako odszkodowanie, o którym mowa jest w art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, t. j. odszkodowanie którego wysokość lub zasady ustalania wynikają wprost z przepisów odrębnych ustaw lub przepisów wykonawczych wydanych na podstawie tych ustaw?Czy wypłacone
Czy w związku z wypłatą byłej pracownicy odszkodowania sądowego należało naliczyć i potrącić zaliczkę podatku dochodowego od osób fizycznych i wystawić PIT11?
Czy ustalona w ugodzie kwota odszkodowania w wysokości 4000,00 zł podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy od wypłaconego pracownikowi odszkodowania w formie ugody zawartej na drodze sądowej należy naliczyć i odprowadzić od kwoty brutto podatek dochodowy od osób fizycznych?