Skutki podatkowe w podatku VAT w związku z należnym odszkodowaniem.
Ustalenie, czy sprzedaż złomu powstałego w wyniku demontażu zlikwidowanych środków trwałych należy uznać za dostawę, o której mowa w art. 90 ust. 5 ustawy o VAT, oraz w § 3 ust. 5 pkt 1 rozporządzenia z dnia 17.12.2015 r. i tym samym nie należy jej uwzględniać do wyliczenia proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT stosowanej do częściowego odliczania podatku naliczonego.
W wyniku wypadku komunikacyjnego, który miał miejsce w kwietniu 2023 r., został uszkodzony samochód osobowy (firmowy, wprowadzony do ewidencji środków trwałych), którego wartość początkowa wynosiła 210 000 zł. Samochód został zakupiony i wprowadzony do ewidencji środków trwałych w lutym 2022 r. Objęty był zarówno ubezpieczeniem OC, jak i AC. Rzeczoznawca ubezpieczeniowy stwierdził, że samochód nie
Czy Spółka będzie uprawniona do zaliczenia w koszty uzyskania przychodów straty powstałej z tytułu likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych związanych z poborem i dystrybucją wody przemysłowej?
w zakresie ustalenia, czy w przypadku odpłatnej sprzedaży lub zezłomowania środka trwałego (linii produkcyjnej), po przeprowadzeniu procesu likwidacji, podstawą opodatkowania CIT będzie kwota uzyskana od nabywcy zlikwidowanego środka trwałego lub nabywcy poszczególnych składników wchodzących uprzednio w skład linii produkcyjnej
Możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty w postaci nieumorzonej wartości początkowej likwidowanych Budynków i Budowli (w wysokości odpowiadającej posiadanemu prawu do udziału w zyskach Sp.k.) w związku z rozpoczęciem nowej Inwestycji
w zakresie zmiany stawek amortyzacyjnych i zaliczenia w koszty uzyskania przychodów niezamortyzowanej części środka trwałego, który został zlikwidowany
Czy Bank prawidłowo rozliczył nieumorzoną wartość zlikwidowanego środka trwałego, zaliczając ją do kosztów uzyskania przychodów w dniu likwidacji?
Czy koszty zabezpieczenia budynku przy ul. X oraz koszty związane z jego rozbiórka mogą stanowić dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów? Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca, to w jakim momencie wydatki te mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
Czy zasadnie Wnioskodawca zaliczył do kosztów uzyskania przychodów straty powstałe w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych, tj. budynków znajdujących się w X przy ul. X oraz koszty związane z rozbiórką?
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowaną wartość likwidowanych fizycznie środków trwałych, tj. czy może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów stratę powstałą w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych?
Czy przytoczone fakty są wystarczające do zakwalifikowania wartości nieumorzonych maszyn do kosztów uzyskania przychodów w grudniu 2012 r.?
Czy słusznie postąpiono ujmując nieumorzoną wartość budynku w kosztach uzyskania przychodów w styczniu 2013 r.?
skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości wykorzystywanych w działalności gospodarczej, lecz wycofanych z tej działalności.
sposobu sporządzenia wykazu składników majątku na dzień likwidacji prowadzonej jednoosobowo pozarolniczej działalności gospodarczej
Obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego VAT przy likwidacji środka trwałego
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nieumorzonej wartości likwidowanych środków trwałych
Mając na uwadze, że sprzedaż nastąpiła przed upływem 10 lat licząc do roku, w którym został oddany do użytkowania, czy roczna korekta podatku VAT naliczonego dotyczy całej transakcji, czy tylko części dotyczącej nieruchomości zabudowanej?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Przekazanie całego gospodarstwa rolnego synowi przed zaprzestaniem wykonywania czynności opodatkowanych obowiązek dokonania remanentu likwidacyjnego środków trwałych.
1. Czy do trwałego wyłączenia z eksploatacji części odcinka sieci ciepłowniczej ma zastosowanie przepis art. 16g ust. 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy strata powstała w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonej części odcinka sieci, stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy do trwałego wyłączenia z eksploatacji części odcinka sieci ciepłowniczej ma zastosowanie przepis art. 16g ust. 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy strata powstała w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonej części odcinka sieci, stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej przez Wnioskodawczynię pozarolniczej działalności gospodarczej niezamortyzwoanej części inwestycji w obcym środku trwałym