Ustalenie czy obniżenie kapitału zakładowego Spółki poprzez zmniejszenie wartości nominalnej udziałów będzie skutkowało powstaniem przychodu dla Spółki.
Czy w związku z objęciem udziałów po cenie wyższej od ich wartości nominalnej uzyskanie przez Spółkę nadwyżki, która zostanie przeznaczona na kapitał zapasowy Spółki spowoduje powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych?
Skutki podatkowe wypłaty kwot zysku wypracowanego przez Wnioskodawcę do dnia przekształcenia działalności w Spółkę z o.o. poprzez obniżenie kapitału zapasowego tej Spółki.
Czy czynność prawna polegająca na dokonaniu przez komplementariusza wpłaty o charakterze bezzwrotnym na poczet utworzonego w spółce kapitału zapasowego będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
przekształcenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową.
Czy Wnioskodawca postąpi prawidłowo jeśli w związku z dokonaniem zmiany statutu spółki komandytowo-akcyjnej obliczy, pobierze i wpłaci do właściwego organu podatkowego, podatek od czynności cywilnoprawnych obliczony od podstawy opodatkowania stanowiącej sumę wkładów komplementariusza (komplementariuszy), kapitału zakładowego spółki komandytowo-akcyjnej bądź ich zwiększenia, przy czym nie pobierze podatku
Czy przekształcenie spółki komandytowo-akcyjnej w spółkę komandytową będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy przekształcenie spółki komandytowo-akcyjnej w spółkę komandytową będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy w przypadku podwyższeń kapitału Banku i objęcia przez X Bank S.A. akcji Banku po cenie emisyjnej wyższej niż ich wartość nominalna oraz przekazania nadwyżki ceny emisyjnej na kapitał zapasowy Banku, podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych dla Banku stanowić będzie wyłącznie wartość, o którą zostanie podwyższony jego kapitał zakładowy, a wyłączona z opodatkowania będzie ta
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zasad zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych po połączeniu spółek.
Czy przeznaczenie zysku spółki jawnej na kapitał zapasowy tej spółki spowoduje powstanie obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w związku z planowanym przekształceniem Spółki w Spółkę osobową Wnioskodawca jako płatnik nie będzie zobowiązany do pobrania i wpłacenia na rzecz właściwego organu podatkowego podatku dochodowego od osób prawnych ustalonego na dzień przekształcenia od wartości kapitału podstawowego (zakładowego) Spółki oraz kapitału pochodzącego z aktualizacji
Czy przekazanie niepodzielonego zysku na kapitał zapasowy spółki komandytowej będzie skutkowało powstaniem obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych
Czy w uwarunkowaniach przedstawionego stanu faktycznego, podstawę opodatkowania w podatku od czynności cywilnoprawnych, w przypadku zmiany statutu SKA, stanowiła wyłącznie wartość, o którą, w związku z wniesieniem przez akcjonariusza wkładu niepieniężnego (aportu) do SKA, został podwyższony kapitał zakładowy SKA, czy też podstawę opodatkowania w ww. podatku stanowiła wartość wnoszonego wkładu niepieniężnego
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania dochodu (przychodu) z udziału w zyskach osób prawnych z tytułu wypłaty środków z kapitału zapasowego spółki hiszpańskiej oraz w zakresie zwolnienia z opodatkowania dochodu (przychodu) uzyskanego z tytułu wypłaty środków z kapitału zapasowego spółki hiszpańskiej.
Czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z wyłączeniem części zysku od podziału między wspólników i przeznaczeniem go w części na pokrycie straty, a w części na kapitał zapasowy?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania dochodu (przychodu) z udziału w zyskach osób prawnych z tytułu wypłaty środków z kapitału zapasowego spółki szwajcarskiej, oraz zwolnienia z opodatkowania dochodu (przychodu) uzyskanego z tytułu wypłaty środków z kapitału zapasowego spółki szwajcarskiej.
w zakresie obowiązków płatnika w przypadku wypłaty Wspólnikowi 2 zysków z kapitału zapasowego, wypracowanych w ramach Działalności Wspólnika 1
Czy w świetle opisanego zdarzenia przyszłego, koszt uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia udziałów Wnioskodawcy, których objęcie zostało sfinansowane z wykorzystaniem środków pochodzących z zysków wygenerowanych przez spółkę zgromadzonych na kapitale zapasowym lub rezerwowym spółki, stanowi kwota odpowiadająca wartości środków pieniężnych wykorzystanych do sfinansowania objęcia udziałów?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków konwersji pożyczek na kapitał Spółki.
W zakresie obowiązków płatnika związanych z przekształceniem spółki kapitałowej w spółkę osobową.