Skutki podatkowe wypłaty kapitału z Indywidualnego Planu Emerytalnego.
Skutki podatkowe otrzymania oszczędności z konta emerytalnego w USA.
W przypadku wydatkowania przez Zainteresowanych oszczędności z kasy mieszkaniowej do końca roku podatkowego, w którym zostały wycofane, na nabycie lokalu mieszkalnego służącego do zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych położonym w Norwegii, tj. poza granicami Polski, nie jest zgodne z celami systematycznego oszczędzania i pozbawia Ich zgodnie z art. 8 ust. 2 pkt 2 ustawy o niektórych formach
W wyniku wycofania środków zgromadzonych na rachunku oszczędnościowo-kredytowym oraz wydatkowania ich na cele inne niż mieszkaniowe, zaistniały okoliczności, o których mowa w art. 27a ust. 13 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w brzmieniu obowiązującym przed 1 stycznia 2002 r., tj. nastąpiła utrata prawa do ulgi podatkowej, jednakże w części z której skorzystała Wnioskodawczyni.
Czy przeznaczając wycofane oszczędności na dowolny cel Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do zwrotu odliczeń oraz odsetek przypisanych tym odliczeniom?
Ustalenie jakie wpłaty składają się na sumę wpłat na IKE przy wyliczaniu wskaźnika stanowiącego udział sumy wpłat na IKE do wartości środków zgromadzonych na IKE przy dokonywaniu zwrotu częściowego i kolejnych częściowych zwrotów oraz przy zwrocie całkowitym następującym po zwrotach częściowych.
Czy w przypadku wycofania pieniędzy z kasy mieszkaniowej i wydatkowania na inne cele niż określone w umowie o kasie mieszkaniowej wystąpią skutki podatkowe?
Czy Wnioskodawca zachowa prawo do ulgi z tytułu systematycznego oszczędzania w kasie mieszkaniowej jeśli wycofa środki z kasy mieszkaniowej i przeznaczy je na spłatę kredytu termomodernizacyjnego zaciągniętego na ocieplenie domu i modernizację centralnego ogrzewania?
Czy zaliczkę zapłaconą przed założeniem dyspozycji wycofania oszczędności można potraktować jako wydatek poniesiony ze środków zgromadzonych w kasie mieszkaniowej oraz czy wartość działki budowlano-rolnej można zaliczyć na poczet wydatków przeznaczonych na cele mieszkaniowe czy tylko jej część budowlaną?
Czy pobranie gotówki z kasy mieszkaniowej oraz jej wydatkowanie w podanym wyżej terminie jest zgodne z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i gwarantuje zachowanie uznanej wcześniej ulgi podatkowej ?
Czy środki wycofane w 2006 r. z kasy mieszkaniowej przeznaczone na zakup działki pod budowę domu oraz na jego budowę spełnią wymogi dot. zainwestowania oszczędności z kasy mieszkaniowej ?
dot. zachowania prawa do wykorzystanej ulgi z tytułu oszczędzania w kasie mieszkaniowej w sytuacji, gdy środki wycofane z kasy zostaną przeznaczone na zakup mieszkania w Towarzystwie Budownictwa Społecznego
Dotyczy ulgi podatkowej z tytułu systematycznego oszczędzania w kasie mieszkaniowej.
Czy wydatkowanie środków zgromadzonych na imiennym rachunku oszczędnościowym w kasie mieszkaniowej, można przeznaczyć na finansowanie kosztów związanych z ustaleniem odrębnej własności lokalu mieszkalnego w tym: wykup z Urzędu Miasta działki budowlanej, na której położony jest budynek, w którym planowane jest ustalenie odrębnej własności lokalu, pokrycie kosztów zawarcia umowy notarialnej oraz opłaty
Czy w przypadku cesji rachunku oszczędnościowego w kasie mieszkaniowej na syna wykorzystana przez podatników ulga podatkowa będzie podlegała zwrotowi ?
Przeznaczenie środków zgromadzonych w kasie mieszkaniowej na cel zgodny z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, a nie wskazany w umowie o kredyt kontraktowy.
Czy systematycznie gromadzone oszczędności wyłącznie na jednym rachunku oszczędnościowo-kredytowym i w jednym banku prowadzącym kasę mieszkaniową wypłacone po okresie oszczędzania można przeznaczyć na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup lokalu mieszkalnego ?
W okresie od listopada 2000 r. do lipca 2005 r. Podatnik gromadził oszczędności na rachunku oszczędnościowo-kredytowym. W chwili obecnej rozważa różne możliwości wydatkowania zaoszczędzonych środków. Jedną z nich jest przeznaczenie wycofanych z Kasy Mieszkaniowej środków na zakup dwóch odrębnych nieruchomości, tj.lokalu mieszkalnego oraz działki budowlanej,dwóch działek budolanych,udziału w nieruchomości
Czy zgromadzone na koncie kasy mieszkaniowej środki pieniężne w okresie od stycznia 2001 r. do marca 2005 r. wycofując je można przeznaczyć na:zakup działki wraz z budynkiem mieszkalnym, koszty notarialne,opłacenie projektu przyłącza wody z wykonaniem tego przyłącza z sieci miejskiej oraz remont budynku mieszkalnego?
Czy zakup działki, położonej w miejscowości w której miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego z dniem 31.12.2003 r. stracił ważność, spełni wymogi dot. zainwestowania oszczędności wycofanych w 2005 roku z kasy mieszkaniowej?
Czy ze środków zgromadzonych na rachunku osobistym wraz z naliczonymi odsetkami zgodnie z umową o kredyt kontraktowy, na realizację potrzeb mieszkaniowych muszę wykorzystać całość, czy tylko do kwoty odliczenia wykazanej w zeznaniu podatkowym za rok 2000?
Czy wydatkowanie wycofanych z kasy mieszkaniowej pieniędzy na wykończenie mieszkania (jednej kondygnacji) w budynku mieszkalnym budowanym przez rodziców przekazanego na podstawie umowy użyczenia będzie zgodne z celami systematycznego oszczędzania?
Czy zakres wykonanych prac remontowych sfinansowany wycofanymi oszczędnościami gromadzonymi w kasie mieszkaniowej jest zgodny z celami systematycznego oszczędzania na rachunku prowadzonym przez tę kasę, czy nie utracono prawa do ulgi podatkowej związanej z systematycznym gromadzeniem oszczędności w kasie mieszkaniowej oraz, czy przysługuje prawo do odliczenia od podatku 19 % wydatkowej kwoty na remont
Podatnicy zwrócili się do organu podatkowego z prośbą o wyjaśnienie czy w przypadku wydatkowania oszczędności wycofanych z kasy mieszkaniowej na remont mieszkania, kwotę przysługującego odliczenia z tytułu ulgi remontowej należy pomniejszyć o dokonane odliczenia z tytułu oszczędzania w kasie mieszkaniowej.