Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu kwoty wadium wpłaconej przez oferenta, który wygrał przetarg
Sposób rozliczenia wpłacanych wadiów z tytułu przetargów dotyczących sprzedaży nieruchomości.
Data wystawienia faktury, powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży Nieruchomości oraz dzierżawy Nieruchomości.
Ustalenie, czy i kiedy powstanie po stronie Powiatu obowiązek podatkowy z tytułu otrzymanego wadium.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaconego wadium w ramach przetargu dotyczącego sprzedaży nieruchomości.
Wybór w przetargu nabywcy nieruchomości następuje w momencie podpisania protokołu przeprowadzonego przetargu (protokół zawiera między innymi informację o imieniu, nazwisku i adresie albo nazwie lub firmie oraz siedzibie osoby wyłonionej w przetargu jako nabywca nieruchomości) i w tym momencie powstaje obowiązek podatkowy z tytułu wpłaconego wadium, w ramach przetargu dotyczącego sprzedaży nieruchomości
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaconego wadium w ramach przetargu dotyczącego sprzedaży nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaconego wadium.
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaconego wadium w ramach przetargu oraz wpłaty przez oferenta pozostałej części należności przed podpisaniem aktu notarialnego dotyczącego sprzedaży nieruchomości.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaconego wadium w ramach przetargu dotyczącego sprzedaży nieruchomości lub oddania w użytkowanie wieczyste nieruchomości gruntowe.
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu wpłaconego wadium w ramach przetargu z tytułu sprzedaży nieruchomości przez zwycięzcę przetargu: czy z chwilą wyboru i zatwierdzenia oferenta, czy też z chwilą zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości, tj. w dniu podpisania aktu notarialnego
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconej Gwarantowi kwoty stanowiącej równowartość utraconego wadium
Potwierdzić należy, iż obowiązek podatkowy w zakresie podatku od towarów i usług - zgodnie z zasadami przewidzianymi w art. 19 ust. 11 ustawy - w zakresie otrzymanej części należności, winien być rozpoznany w dacie skutecznego poinformowania Wnioskodawcy o wydaniu zgody Ministra Skarbu na przeniesienie praw do nieruchomości.
Prawo do wystawienia faktury korygującej oraz dokonania korekty deklaracji w przypadku gdy nie doszło do zawarcia umowy.
Czy wpłacone wadium może być potraktowane jako zaliczka na poczet dostawy towaru, o której mowa w art. 19 ust. 11 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54, poz. 535 ze zm.)?
dotyczy zaliczenia opłat z tytułu otrzymanych gwarancji ubezpieczeniowych na okoliczność zabezpieczenia wadiów, właściwego usunięcia wad i usterek i należytego wykonania kontraktu do kosztów uzyskania przychodów w świetle art. 15 ust. 4d ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.).
Czy kwotę utraconego wadium Spółka moze zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, gdy pomimo wygrania przez nią przetargu nie doszło do zawarcia umowy z zamawiającym, a podpisanie umowy przyniosłoby Spółce znacznie większe straty?