Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT, a w konsekwencji uznania wykonywanych przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz braku możliwości skorzystania przez Wnioskodawcę ze zwolnienia określonego w art. 113 ustawy o podatku VAT.
Czy w przypadku wykorzystania Wagonów, opisanych w zdarzeniu przyszłym, do świadczenia (odpłatnie) usług najmu, po zakończeniu inwestycji, tj. po dniu 31 grudnia2023 r. Wnioskodawca będzie zobligowany do wyłączenia wartości wydatków na Wagony (o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 6 Rozporządzenia SSE) z sumy rozpoznanych wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą (o których mowa w § 6 ust 1 Rozporządzenia
Prawo do odliczenia podatku naliczonego dotyczącego zakupów dokonanych po utracie prawa do zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług.
Nieuznanie Sprzedającego za podatnika podatku VAT z tytułu dostawy działek nr 1, nr 2 i działki wydzielonej z działki nr 3 i niepodlegania tej dostawy opodatkowaniu podatkiem VAT. Prawo Kupującego do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia działek nr 1, nr 2 i działki wydzielonej z działki nr 3 w sytuacji uznania, że transakcja dostawy podlega opodatkowaniu podatkiem
Obowiązek ewidencji na kasie rejestrującej sprzedaży usług mycia i czyszczenia auta, o którym mowa w § 4 ust. 1 pkt 2 lit. m) rozporządzenia Ministra Finansów z 22 grudnia 2021 r.
Ustalenie, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawców, zgodnie z którym, w związku z niespełnieniem warunku zawartego w art. 21 ust. 3 ustawy o CIT, to na Spółce, a nie na Y, spoczywał obowiązek poboru i uiszczenia na rachunek właściwego urzędu skarbowego zryczałtowanego podatku od osób prawnych z tytułu odsetek wypłacanych na rzecz Y, a co za tym idzie, ze względu na to, że Spółka uregulowała zaległy
Możliwości odliczenia podatku naliczonego w fakturze z 2 czerwca 2021 r. w związku z realizacją projektu.
prawo do odliczenia podatku VAT z faktur otrzymanych w okresie poprzedzającym rejestrację jako podatnik VAT czynny
w zakresie zachowania prawa do zwolnienia na podstawie art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy w związku z planowaną sprzedażą działki nr 85 Wnioskodawca utraci zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych zastosowane przy zawarciu opisanych umów sprzedaży zawartych w dniach 15 kwietnia 2016 r. i 30 czerwca 2016 r.?
Czy wydobyty z pojazdów przepracowany olej silnikowy jest towarem opodatkowanym podatkiem akcyzowym, a zatem czy dokonując jego odsprzedaży w celu utylizacji, myśl art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. b ustawy VAT Wnioskodawca może nadal korzystać ze zwolnienia podmiotowego?
Obowiązek dokonania zgłoszenia rejestracyjnego po przekroczeniu limitu 150.000 zł.
Zwolnienie od podatku VAT usług organizowania półkolonii dla dzieci, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24a ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
Przekroczenie przez Wnioskodawcę wykonującego działalność w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej i korzystającego ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy limitu obrotu 150.000,00 złotych nie powoduje utraty ww. zwolnienia od podatku, a w konsekwencji, nie zobowiązuje Wnioskodawcy do dokonania zgłoszenia rejestracyjnego jako czynnego podatnika podatku od towarów i
Czy, zgodnie z art. 18b ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w świetle powyżej przedstawionego stanu faktycznego należy uznać, iż w roku podatkowym poprzedzającym poniesienie wydatków tj. w roku podatkowym od 1 maja 2012 roku do 30 kwietnia 2013 roku Spółka nie prowadziła działalności na terenie SSE?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości rozliczenia straty powstałej na działalności objętej zezwoleniem.
1) Czy w roku 2010 Wnioskodawca może być traktowany jako podatnik zwolniony z VAT? 2) Jeżeli nie może być podatnikiem zwolnionym z w roku 2010, to czy ma prawo do odliczenia podatku naliczonego?
ustalenie wartości sprzedaży usług transportowych mających wpływ na moment powstania obowiązku podatkowego na podstawie art. 113 ust. 1 i 5
Czy Spółdzielnia ma prawo zwiększyć kwoty podatku naliczonego o kwoty VAT zawarte w tych fakturach korygujących?
Czy prawidłowym jest uznanie, że częściowo pokrywane przez pracowników Wnioskodawcy kosztów przewozów pracowniczych nie powinno podlegać ewidencjonowaniu za pomocą kasy rejestrującej?