Interpretacje

Interpretacja
01.08.2024 Podatki

Brak prawa do pozostania jak „podatnik VAT zwolniony” po przekroczeniu wartości sprzedaży określonej w art. 113 ust. 1 ustawy oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego, dotyczącego zakupów dokonanych po utracie zwolnienia, o którym mowa z art. 113 ust. 1 ustawy.

Interpretacja
18.06.2024 Podatki

Czy Wnioskodawca, opodatkowany ryczałtem od dochodów spółek, po dokonaniu połączenia, w myśl art. 5151 § 1 k.s.h., poprzez przejęcie Spółki z o.o. opodatkowanej na zasadach ogólnych, zachowa prawo do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek?

Interpretacja
04.09.2023 Podatki

Brak prawa do skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej, określonej w art. 26h ustawy PIT, ponieważ na moment złożenia zeznania podatkowego za 2020 r. wnioskodawca nie jest właścicielem przedmiotowego budynku mieszkalnego.

Interpretacja
29.08.2023 Podatki

Mimo, iż Spółka posiadać będzie na dzień przejęcia Spółki Przejmowanej własne straty podatkowe, nie ziszczą się warunki negatywne, ograniczające Spółce możliwość ustalenia dochodu w sposób wskazany w art. art. 7 ust. 3 pkt 7 ustawy o CIT. Tym samym w sprawie nie znajdzie również zastosowania art. 7 ust. 4b ustawy o CIT ograniczający możliwość uwzględnienia straty, o której mowa w ww. art. 7 ust. 3

Interpretacja
12.07.2023 Podatki

Czy w przypadku wykorzystania Wagonów, opisanych w zdarzeniu przyszłym, do świadczenia (odpłatnie) usług najmu, po zakończeniu inwestycji, tj. po dniu 31 grudnia2023 r. Wnioskodawca będzie zobligowany do wyłączenia wartości wydatków na Wagony (o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 6 Rozporządzenia SSE) z sumy rozpoznanych wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą (o których mowa w § 6 ust 1 Rozporządzenia

Interpretacja
24.06.2015 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego w pełnej kwocie w związku z wydatkami związanymi z czynnościami opodatkowanymi i niepodlegającymi opodatkowaniu wykonywanymi w ramach działalności statutowej.

Interpretacja
14.06.2013 Podatki

Czy Spółka utraci prawo do zastosowania ulgi, o której mowa w art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku zmiany charakteru nabytego prawa do wykorzystania Licencji z wyłącznej do ograniczonej?

Interpretacja
26.06.2008 Podatki

Czy Spółka będzie miała prawo do odliczenia 100% podatku od towarów i usług od zakupionego samochodu osobowego, jeżeli samochód ten będzie służył do przewozu podestu ruchomego z podnośnikiem?

Interpretacja
26.05.2008 Podatki

Czy wypłacona premia pieniężna na podstawie wyżej zawartych umów jest wynagrodzeniem za świadczenie usług, o których mowa w art. 8 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług i czy Spółka może od takich faktur odliczyć podatek VAT, czy też wypłacona przez sprzedawcę premia nie jest wynagrodzeniem za świadczenie usług i są to czynności nieopodatkowane, na które należy wystawić noty obciążeniowe?

Interpretacja
17.04.2008 Podatki

W związku z powyższym Gmina XXX jako beneficjent zwraca się z zapytaniem czy ma możliwość odliczenia podatku VAT w całości od przedmiotowej inwestycji?

Interpretacja
07.03.2008 Podatki

Czy w przytoczonym stanie faktycznym ma miejsce świadczenie usług pomiędzy X (świadczącym) a Spółką (beneficjentem świadczenia), z tytułu, którego wynagrodzeniem jest premia wypłacana przez Wnioskodawcę a w konsekwencji, czy Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przez X w celu udokumentowania usługi świadczonej w zamian za przyznaną Premię

Interpretacja
05.03.2008 Podatki

Czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej opłatę wstępną, ubezpieczenie, opłatę z tytułu ogólnych warunków umowy, roczną składkę na ubezpieczenie od utraty wartości pojazdu oraz z faktur za raty leasingowe?

Interpretacja
22.01.2008 Podatki

Czy faktury korygujące wystawione przez kontrahentów oddziału Lighting po dacie połączenia powinny być wystawione na P. C. jako jedyny podmiot uprawniony do otrzymania i rozliczenia takiej faktury oraz czy P. C. po ich otrzymaniu jest zobowiązany do obniżenia podatku naliczonego w przypadku otrzymania faktur zmniejszających wartość podatku naliczonego oraz uprawniony do podwyższenia VAT naliczonego

Interpretacja
17.01.2008 Podatki

Czy Spółka ma obowiązek korygowania podatku naliczonego od zakupu wyrobów akcyzowych, co do których stwierdzono niedobór zawiniony, bądź też niedobór (ubytek) ponadnormatywny?

Interpretacja
27.04.2007 Podatki

144764 Czy zerwanie umowy uprawniającej do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony od miesięcznych opłat - przed upływem dwóch lat - nie spowoduje konieczności zwrotu odliczonego wcześniej podatku naliczonego zawartego w ratach leasingowych?

Interpretacja
05.12.2006 Podatki

Czy należy się pomniejszenie odliczeń wykazanych w załączniku PIT-D za 2003r. o przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości,dokonanej przed upływem 5 lat, od konca roku kalendarzowego, w którym nastapiło nabycie, skoro w chwili sprzedaży przepis (art. 27a ust. 17 pkt.1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie obowiązywał)?

Interpretacja
09.05.2006 Podatki

Czy wynajmując mieszkanie firmie, na cele mieszkaniowe jej pracowników, podatnik nie utraci prawa do ulgi w formie odliczeń od dochodu wydatków poniesionych na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego, o co najmniej pięciu lokalach przeznaczonych na wynajem?

Interpretacja
23.03.2006 Podatki

Czy powstanie obowiązek zwrotu dokonanych odliczeń z tytułu budowy budynku mieszkalnego, w sytuacji gdy po jego oddaniu do użytkowania, część tego budynku zostanie wynajęta spółce na cele działalności gospodarczej?

Interpretacja
06.02.2006 Podatki

Strona z uwagi na fakt, że nie zawsze ewidencjonowała sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą za pomocą drukarki fiskalnej zwraca się z zapytaniem czy powinna zastosować przepisy wynikające z art. 111 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz.U.Nr 54, poz.535 ze zm.)

Interpretacja
03.10.2005 Podatki

Czy dokonanie zmiany stałej miesięcznej opłaty z tytułu leasingu operacyjnego samochodów określonych w art. 86 ust 3 ustawy o podatku od towarów i usług skutkuje utatą prawa do odliczenia podatku VAT

Interpretacja
28.07.2005 Podatki

Czy spółce jawnej powstałej w wyniku przekształcenia spółki małżeńskiej przysługuje odliczenie kwoty wydatkowanej na zakup kas rejestrujących?

Interpretacja
05.07.2005 Podatki

Pyt.1.Czy w związku z przepisem art. 26b ust. 2 pkt. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zachowuje się prawo do odliczenia od podstawy obliczenia podatku, wydatków na spłatę odsetek od kredytu zaciągniętego na sfinansowanie inwestycji mającej na celu zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych ( zakup lokalu mieszkalnego w nowo wybudowanym budynku mieszkalnym od Przedsiębiorstwa Budownictwa

Interpretacja
08.02.2005 Podatki

Czy w poz. 43 deklaracji VAT-7 obowiązującej od maja 2004 r. należy ujmować wartość netto wynikającą z otrzymanych faktur zakupu, czy też przedmiotową wartość netto podaje się w kwocie wynikającej z przemnożenia faktycznej wartości netto przez wyliczony wskaźnik dotyczący podatku od towarów i usług.

Poprzednia Następna