Uznanie opłaty transakcyjnej za usługę samoistną oraz opodatkowanie opłaty transakcyjnej w procedurze VAT-marża.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z nabyciem usług.
Zwolnienie od podatku VAT w ramach organizacji obozu usługi w zakresie opieki nad dziećmi i młodzieżą na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług i brak zwolnienia od podatku VAT pozostałych usług, których celem jest wypoczynek.
Brak prawa do odliczenia kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup usług noclegowych (hotelowych) lub gastronomicznych albo jednych i drugich, świadcząc jednocześnie usług turystyki opodatkowane na zasadach innych niż określone w art. 119 ustawy, pomimo uchylenia art. 88 ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy.
W zakresie prawa do odliczenia VAT zapłaconego w cenie nabytych usług gastronomicznych w sytuacjach, gdy nabycie usług gastronomicznych od zewnętrznego podmiotu (dostawcy tych usług) wiąże się z usługą turystyki świadczoną dla klientów Państwa, w całości opodatkowaną podatkiem od towarów i usług.
Podstawę opodatkowania z tytułu odsprzedaży biletów lotniczych ustala się zgodnie z art. 119 ustawy i w związku z tym za podstawę opodatkowania należy uznać marżę wyliczoną zgodnie z art. 119 ust. 2 ustawy.
Opodatkowanie pobytu i wypoczynku zorganizowanych grup turystów z Izraela, oraz rozpoznanie obowiązku podatkowego w rozumieniu art. 19a ust. 8 ustawy, w odniesieniu do przedpłat otrzymywanych na poczet realizacji usług turystyki.
Zaliczenie usług świadczonych przez Zleceniobiorców do usług nabywanych od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty i uwzględnienie kosztów tych umów (w tym diety) przy ustalaniu wysokości marży stanowiącej podstawę opodatkowania wykonywanych przez Panią usług turystyki.
Ustalenie czy usługi turystyki nie są świadczone ze stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w odniesieniu do nabywanych usług noclegowych oraz usług gastronomicznych na potrzeby ich późniejszej odsprzedaży.
Brak możliwości zastosowania procedury VAT-marża dla usług organizacji konferencji.
Możliwość zastosowania procedury „VAT-marża” dla organizacji wyjazdów służbowych.
Uznanie składki uiszczanej przez Spółkę na rzecz TFG za element podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług, oraz nieuznanie składki uiszczanej przez Spółkę na rzecz TFG za usługę nabytą dla bezpośredniej korzyści turysty.
Możliwości odliczenia podatku VAT rozliczając się na zasadzie VAT - marża.
Dotyczy zwolnienia od podatku VAT usługi organizacji kolonii dla dzieci.
Dotyczy skutków podatkowych w związku z organizacją praktyk zawodowych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zawierających błędną stawkę, dokumentujących nabycie usług pośrednictwa w sprzedaży usług turystycznych.
Brak obowiązku zastosowania szczególnej procedury dotyczącej usług turystyki przy świadczeniu usług w zakresie organizacji obozów sportowych.
Zaliczenie usług świadczonych przez Zleceniobiorców do usług nabywanych od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty i uwzględnienia kosztów tych umów (w tym diety) przy ustalaniu wysokości marży stanowiącej podstawę opodatkowania wykonywanych przez Panią usług turystyki.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonania usługi turystyki polegającej na wynajmie kwater wakacyjnych oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania zaliczki przed wykonaniem ww. usługi.
Opodatkowanie organizowanego przez Spółkę wyjazdu obejmującego zakwaterowanie oraz udział Uczestnika w Wydarzeniach w procedurze VAT – marża, zgodnie z art. 119 ustawy.
Uznanie Karty () za bon różnego przeznaczenia, powstania obowiązku podatkowego dla świadczonej usługi wstępu na rzecz posiadacza Karty (), obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży usług przy zastosowaniu kasy rejestrującej oraz braku obowiązku wystawienia faktury VAT na rzecz Stowarzyszenia.
Odliczenie podatku z tytułu zakupu usług gastronomicznych i noclegowych.