Spółka prowadzi całkowitą działalność gospodarczą w Polsce, a usługa outsorcingowa realizowana na rzecz Spółki u kontrahenta w Republice Czeskiej jest działalnością pomocniczą, w związku z tym przychody Spółki podlegają w całości opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce.
Wybór formy opodatkowania ryczałtu oraz ustalenia, czy usługi pomocnicze (outsourcingowe) i wynagrodzenia Prezesa Zarządu stanowią ukryte zyski.
Ustalenie, czy oddział Wnioskodawcy w Niemczech można będzie zakwalifikować jako zakład w rozumieniu art. 5 ust. 1 umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku, podpisana w Berlinie dnia 14 maja 2003 r.
Obowiązki płatnika w związku ze świadczeniem usług opiekuńczych przez zleceniobiorców na terytorium Niemiec.
Brak wliczenia do obrotu przy wyliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, obrotu z tytułu sprzedaży Budynku.
Skutki podatkowe dotyczące rozliczenia związanego z zawartym Kontraktem różnicowym.
Uznanie czynności udzielania pożyczek oraz poręczeń za usługi o charakterze pomocniczym, z których obrót nie jest brany pod uwagę dla celów ustalania proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, co w efekcie prowadzi do pełnego odliczenia podatku naliczonego.
Nieuwzględnianie przy kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, obrotu z tytułu świadczenia usług pośrednictwa ubezpieczeniowego oraz pośrednictwa w udzielaniu kredytów bankowych i pożyczek pieniężnych.
Uznanie, że opisywana pożyczka znajdzie się poza regulacjami ustawy o VAT oraz uznanie, że transakcja udzielenia pożyczki ma charakter pomocniczy względem prowadzonej działalności gospodarczej i nie stanowi jej elementu, a w związku z tym Spółka może zaniechać ustalania proporcji zgodnie z art. 90 ust. 6 pkt 2 ustawy o VAT.
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług według stawki 8,5%
Skutki podatkowe związane z zawarciem umowy wirtualnej sprzedaży (zakupu) energii elektrycznej oraz umowy sprzedaży (zakupu) Gwarancji Pochodzenia.
Czy w opisanym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym obrót z tytułu Usług Finansowych w postaci odsetek od pożyczek oraz kwot wynikających z refaktury kosztów stanowi obrót z tytułu transakcji pomocniczych w rozumieniu art. 90 ust. 6 pkt 2 ustawy o VAT i jako taki nie powinien być przez Spółkę uwzględniany przy obliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 i 3 ustawy o VAT?
zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy dla usług udzielania pożyczek
zwolnienie z VAT czynności polegającej na świadczeniu usług za wynagrodzeniem podejmowanych przez Spółkę w ramach Umowy polegającej na zabezpieczeniu ceny energii elektrycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 39 ustawy, ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu czynności wykonywanych przez Spółkę w ramach Umowy, wliczenie obrotu z tytułu wykonywania przez Spółkę czynności zabezpieczenia ceny energii
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy dla tej czynności oraz braku obowiązku stosowania proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 i 3 ustawy.
Wskazanie, czy sprzedaż przez Wnioskodawcę przejazdów w oparciu o system internetowy X powinna być opodatkowana stawką VAT w wysokości 8%.
Ustalenie, czy obrót z tytułu udzielenia Pożyczki4, Pożyczki5 oraz Innych Pożyczek powinien być przez Wnioskodawcę wliczony do obrotu branego pod uwagę przy kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 i nast. ustawy.
Miejsce świadczenia nabywanych przez Wnioskodawcę usług pomocniczych dla usług opieki, rozpoznanie importu usług pomocniczych oraz zwolnienie od podatku ww. usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy obrót z tytułu udzielenia Pożyczki4 oraz Innych Pożyczek powinien być przez Wnioskodawcę wliczony do obrotu branego pod uwagę przy kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 i nast. ustawy o VAT.
zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy kosztów obsługi księgowej Międzyzakładowej Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej
Świadczenie usług dodatkowych w zakresie: sprzątania (odkurzanie, mycie podłogi, mycie okien itp.), prania (firany, zasłony, dywany, pościel), utrzymania technicznego Mieszkania (serwis techniczny, wymiana żarówek, baterii, usuwanie usterek), zapewnienia Recepcji, zapewniania dostępu do sieci wi fi oraz publicznej telewizji naziemnej, nie będzie uprawnione do zastosowania zwolnienia przewidzianego
1. Czy opłaty pobierane przez Szkołę od uczniów i absolwentów szkół wydanie duplikatów legitymacji, indeksów, świadectw, dyplomów i zaświadczeń o przebiegu szkolenia są należnościami za czynności podlegające opodatkowaniu VAT?2. Czy opłata rekrutacyjna pobierana przez Szkołę od kandydata w związku z prowadzonym procesem rekrutacji do szkoły jest należnością za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT
zwolnienie od podatku czynności w związku z którymi Wnioskodawca pobiera od pożyczkobiorców opłaty dodatkowe oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu tych czynności.
Czy usługi świadczone przez S. na rzecz spółki z o.o., będące częścią kursu specjalistycznego dla pielęgniarek i położnych, są zwolnione z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT?