Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przez konserwatora (podmiot dokonujący konserwacji) z tytułu realizacji usługi konserwatorskiej.
brak prawa do zwolnienia od podatku VAT wykonywanych usług konserwatorsko-restauratorskich
brak prawa do zwolnienia od podatku VAT wykonywanych usług konserwatorsko-restauratorskich
Czy w związku ze zmianą przepisów o podatku od towarów i usług, wykonywane przez Pana usługi konserwacji zabytków w ramach prowadzonej działalności gospodarczej są zwolnione od podatku od 1 stycznia 2012 r.?
Wraz z Mk nr 7/2011 prenumeratorzy otrzymali ujednolicony tekst ustawy o VAT uwzględniający zmiany wprowadzone od 1 kwietnia 2011 r. Kwietniowe zmiany wprowadzone w ustawie oraz rozporządzeniach wykonawczych zostały także skomentowane na łamach Mk nr 8/2011. Poniżej przedstawiamy przygotowane przez MF objaśnienia zmian wprowadzonych od kwietnia w przepisach VAT.
1. Jaką wysokość stawki podatku od towarów i usług należy zastosować do prac o wysokim rygorze konserwatorskim w celu konserwacji miejsc i budynków zabytkowych i historycznych architektury murowanej i drewnianej? 2. Czy można wystawić faktury korygujące sprzedaż z zastosowaniem 22% stawki, w przypadku gdy powinno być zastosowane zwolnienie?
Stawka podatku na usługi budowlane związane z wykonaniem wewnętrznej sieci ciepłowniczej w budynkach mieszkalnych sklasyfikowanych w PKOB 11.
Stawka podatku na usługi budowlane związane z wykonaniem węzłów cieplnych w budynkach mieszkalnych i innych niż mieszkalne.
Czy przy sprzedaży robót mieszczących się w grupowaniu PKWiU 92.52.12-00.00 Usługi ochrony zabytków należy zastosować zwolnienie z podatku od towarów i usług?Czy przy zakupie materiałów i usług koniecznych do wykonania robót mieszczących się w grupowaniu PKWiU 92.52.12-00.00 Usługi ochrony zabytków podatnik traci prawo do odliczenia podatku naliczonego od tych zakupów?