Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących świadczone kompleksowe usługi kateringowe.
Prawo Spółki do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach dotyczących zakupu towarów i usług w celu organizacji Wydarzeń (1, 2, 3, 4).
Prawo do odliczenia podatku VAT od usługi cateringowej zamawianej do miejsca prowadzenia Pana jednoosobowej działalności w systemie home-office.
czy w opisanym modelu biznesowym Wnioskodawca będzie brał udział w świadczeniu usług na rzecz Klienta, o którym mowa w art. 8 ust. 2a ustawy o VAT (pytanie nr 1); - czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na wystawionych przez Restauratorów fakturach dotyczących usług (pytanie nr 2); - czy zapewnienie Restauratorom odpłatnego dostępu do Aplikacji, szkoleń dla pracowników
Zastosowanie art. 8 ust. 2a ustawy do czynności w zakresie nabywania i odsprzedaży usług cateringowych oraz prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z tytułu nabycia ww. usług.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego za usługi gastronomiczne i kateringowe dotyczące kosztów poniesionych w związku z rozmowami biznesowymi z kontrahentami
prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT od nabywanych usług cateringowych
prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT od nabywanych usług cateringowych
Czy opisane wydatki związane ze zwyczajowym poczęstunkiem w ramach prowadzonej działalności można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, a zatem wydatki te nie są kosztami, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług cateringowych.
odliczenie podatku VAT od nabywanych usług cateringowych oraz usług gastronomicznych
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabywaniem usług kateringowych, nie przysługuje natomiast prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących nabycie usług stołówkowych. Wiąże się to z faktem, iż usługi stołówkowe uznane zostały za pozostałe usługi gastronomiczne.
Czy Spółka jest uprawniona do odliczania podatku naliczonego z tytułu nabywania usług cateringowych?
Czy koszty poniesione przez Spółkę w celu zapewnienia wyżywienia dla celów danej produkcji filmowej lub telewizyjnej stanowią koszty uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz nie stanowią kosztów reprezentacji, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt. 28 tej ustawy?
Czy wydatki poniesione na wydawane posiłki na planie filmowym osobom zatrudnionym na podstawie umowy o dzieło oraz na podstawie umowy z agencją w formie usługi cateringowej oraz artykułów spożywczych są kosztem uzyskania przychodów, czy może należy je traktować jako koszty reprezentacji?