Wydatki Transakcyjne na rzecz podmiotów specjalizujących się w doradztwie transakcyjnym w zakresie pozyskania nowego inwestora mogą być zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1.
W zakresie ustalenia, czy dla celów weryfikacji przekroczenia limitu, o którym mowa w art. 18d ust. 3c Ustawy o CIT, z kwotą 10% przychodów innych niż przychody z zysków kapitałowych osiągniętych w roku podatkowym należy porównać łączną wysokość kosztów uzyskania przychodów rozpoznanych w ewidencji rachunkowej w danym roku podatkowym z tytułu: 1) odpisów amortyzacyjnych od budowli, budynków i lokali
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących poniesienie przez Spółkę wydatków w postaci wynagrodzenia, o którym mowa w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, na nabycie Usług Doradczych.
Do przychodów uzyskanych z tytułu usług sklasyfikowanych przez Wnioskodawcę w klasie PKWiU 62.02.10.0 „Usługi związane z doradztwem w zakresie sprzętu komputerowego” opodatkowane są 12% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 74.90.19.0.
Zaliczenie wydatków na nabycie prawa wieczystego użytkowania gruntów, opłat na pokrycie prawa wieczystego użytkowania gruntów oraz kosztów wstępnych wraz odsetkami do kosztów zaniechanej inwestycji.
Możliwość kwalifikacji pośrednich kosztów do dwóch źródeł przychodów przy nabyciu udziałów/akcji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawianych przez Doradcę.
Zakup usługi przygotowania dokumentacji zgłoszeniowej prawa ochronnego na wzór użytkowy, dla produktów Spółki przedstawionych w opisie stanu faktycznego, oraz dokonanie zgłoszenia do odpowiedniego zagranicznego organu, łącznie z kosztami wymaganych tłumaczeń na język obcy, jest kosztem kwalifikowanym ulgi B+R, o której mowa w art. 18d ust. 1, zgodnie z art. 18d ust. 2 pkt. 5) ppkt a), niezależnie od
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 74.90.19.0.
Zastosowanie 12% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.02.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej - IP BOX.
Zastosowanie właściwej 12% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.02.
Miejsce świadczenia i opodatkowania usług doradztwa dla osób fizycznych z krajów trzecich.
1. Czy Wnioskodawczyni, zobowiązana jako płatnik do pobrania podatku u źródła z tytułu płatności realizowanych z tytułu Opłat za (i) Udostępnienie Znaku oraz (ii) Udostępnienie Know-How, będzie uprawniona do zastosowania w stosunku do Opłat za wskazane usługi preferencji wskazanej w art. 12 polsko-niemieckiej UPO, tj. stawki podatku w wysokości 5%? 2. Czy Wnioskodawczyni będzie obowiązana jako płatnik
1. Czy Wnioskodawca, zobowiązany jako płatnik do pobrania podatku u źródła z tytułu płatności realizowanych z tytułu Opłat za (i) Udostępnienie Znaku oraz (ii) Udostępnienie Know-How, będzie uprawniony do zastosowania w stosunku do Opłat za wskazane usługi preferencji wskazanej w art. 12 polsko-niemieckiej UPO, tj. stawki podatku w wysokości 5%? 2. Czy Wnioskodawca będzie obowiązany jako płatnik do
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących zakup usług doradczych, usług prawnych oraz usług VDR.
Zastosowanie właściwej 15% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 70.22.16.0.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją projektu.
Przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej opisanych usług sklasyfikowanych wg PKWiU do klasy 62.02. związanych z doradztwem w zakresie oprogramowania podlegają opodatkowaniu 12% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 2b lit. b ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących poniesienie Wydatków na nabycie Usług Doradczych.
Ustalenie miejsca świadczenia usług doradztwa oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabywaniem towarów i usług służących świadczeniu usług doradztwa.