Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w sytuacji, gdy wytwarzana za pomocą instalacji fotowoltaicznej energia wykorzystywana jest zarówno w budynku mieszkalnym, jak i w budynkach gospodarczych.
Możliwość zaliczenia wydatków na wytworzenie we własnym zakresie budynków (środków trwałych), pomniejszonych o sumę dokonanych już odpisów amortyzacyjnych, przy zbyciu tych nieruchomości, a stosowaniu uprzednio ulgi inwestycyjnej (odpisy amortyzacyjne nie stanowiły kosztów uzyskania przychodów).
Możliwość odliczenia wydatków poniesionych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w ramach ulgi termomodernizacyjnej.
Odliczenie od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowej technologii.
Odliczenie od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowej technologii.
Czy Wnioskodawcy w rozliczeniu podatku dochodowego będzie przysługiwać prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie licencji A wraz z kosztami jej wdrożenia w wysokości 50% wartości tych wydatków - jako wydatków na nabycie nowych technologii w rozumieniu art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawych?
Czy okoliczności opisane powyżej uprawniają naszą spółkę do odliczenia od podstawy opodatkowania na podstawie art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych 50% kwoty wydatków poniesionych na zakup i wdrożenie systemu A, który w momencie wdrożenia był nową technologią w rozumieniu art. 18b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w sytuacji, gdy Spółka nie udzieli podmiotom trzecim licencji lub sublicencji, nie sprzeda, nie wydzierżawi, nie wynajmie posiadanych licencji, a podmioty trzecie będą korzystały z dostępu do serwera lub będą korzystały z Oprogramowania nabytego przez Spółkę w celu wprowadzania danych do Oprogramowania (oraz korzystania z Oprogramowania dla własnych celów), w celu wykonywania przez Spółkę usług
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii.
1. Czy Spółka ma prawo do ulgi na nowe technologie w wielkości 50% poniesionych wszystkich wydatków? 2. Czy jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 jest negatywna, czy Spółka ma prawo do ulgi na nowe technologie w wielkości 50% poniesionych wszystkich wydatków w latach 2012 i 2013? 3. Czy jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 jest negatywna, Spółka ma prawo do ulgi na nowe technologie w części licencji na oprogramowanie
Spółka zamierza przyjąć do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych xxxx w dniu 31.08.2013 r. i rozpocząć naliczanie amortyzacji od m-ca następnego. Czy jest to właściwa data przyjęcia oprogramowania do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, wydatków poniesionych na nabycie licencji wraz z kosztami jej wdrożenia (wydatki przedstawione w pkt 1) i 2) powyżej), w wysokości 50% wartości tych wydatków jako wydatków na nabycie nowych technologii w rozumieniu art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Wnioskodawcy będzie przysługiwać prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych wydatków poniesionych na nabycie licencji L. wraz z kosztami jej wdrożenia (wydatki przedstawione w pkt 1) i 2) powyżej), w wysokości 50% wartości tych wydatków - jako wydatków na nabycie nowych technologii w rozumieniu art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, wydatków poniesionych na nabycie licencji L. wraz z kosztami jej wdrożenia (wydatki przedstawione w pkt 1) i 2) powyżej), w wysokości 50% wartości tych wydatków - jako wydatków na nabycie nowych technologii w rozumieniu art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wydatki, które zostaną poniesione przez Spółkę na nabycie systemu klasy () kwalifikują się jako wydatki na nabycie nowej technologii w rozumieniu art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i czy Spółka będzie uprawniona do odliczenia od podstawy opodatkowania 50% wydatków w ramach ulgi na nowe technologie w zeznaniach CIT-8 za 2012 i 2013 rok?
Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało prawo do odzyskania podatku od towarów i usług związanego z realizacją projektu pn. , ponieważ nie będzie nabywcą towarów i usług związanych z ww. projektem i nie będzie dysponował fakturami zakupu wystawionymi na Wnioskodawcę.
1. Czy wydatki poniesione przez Spółkę na nabycie oprogramowania X kwalifikują się jako wydatki na nabycie nowej technologii w świetle art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i Wnioskodawca może odliczyć 50% ich wysokości od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. W zeznaniu za który rok podatkowy Wnioskodawca może odliczyć 50% wydatków na nabycie nowej technologii
Czy w przypadku skorzystania przy nabyciu środka trwałego z ulgi inwestycyjnej, o której mowa wart. 18a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym do końca 1999 r., koszt uzyskania przychodów w razie zbycia tychże składników stanowią wydatki na ich nabycie, zaktualizowane zgodnie z odrębnymi przepisami, pomniejszone o sumę odpisów amortyzacyjnych obejmujących zarówno odpisy
dotyczy zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości nakładów na sfinansowanie środka trwałego i nierozliczonego ulgą inwestycyjną
Czy przysługuje ulga na inwestycję budowlaną zgodnie z art. 26b z tytułu spłaty odsetek od kredytu zaciągniętego na zakup nieruchomości z rozpoczętą budową, zakup działki oraz dokończenie budowy?
Czy przy sprzedaży budynku objętego uprzednio ulgą inwestycyjną wartość jego nabycia pomniejszona o sumę odpisów amortyzacyjnych (wartość netto) będzie stanowić koszty uzyskania przychodów ?