Określenia przychodu z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej w zamian za wkład niepieniężny
Z przepisów ustawy o VAT nie wynika, aby przedstawiona przez Wnioskodawcę metodologia ustalenia zobowiązania podatkowego z tytułu VAT za dany okres rozliczeniowy w oparciu o szacunkowe ustalenie podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego, a następnie korygowania go po uzyskaniu raportów lub otrzymaniu zapłaty była właściwa dla określenia prawidłowej kwoty podatku należnego i zobowiązania podatkowego
Skutki podatkowe wniesienia do spółki kapitałowej wkładu niepieniężnego w postaci udziałów.
Skutki podatkowe objęcia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w zamian za aport w postaci udziałów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości szacowania dochodu przez organy podatkowe w związku z dobrowolnym umorzeniem udziałów bez wynagrodzenia.
Czy Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód podatkowy z tytułu zbycia udziałów w celu umorzenia w wysokości różnicy pomiędzy wynagrodzeniem należnym z tytułu umorzenia udziałów w Spółce a kosztem nabycia tych udziałów równym wartości nominalnej własnych udziałów wydanych dotychczasowym udziałowcom Spółki w zamian za aport?
Czy organy podatkowe mają prawo szacować przychód Wnioskodawcy z tytułu zbycia udziałów w celu umorzenia, w przypadku, gdy wynagrodzenie za umarzane udziały będzie niższe od wartości rynkowej tych udziałów?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia przychodu podatkowego z tytułu zbycia udziałów w celu ich umorzenia.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości szacowania przychodu przez organy podatkowe z tytułu zbycia udziałów w celu ich umorzenia.
Zwolnienie dla usług związanych z oceną ryzyka i szacowaniem poniesionych strat oraz pozostałych usług wspomagających ubezpieczenia.
1. Czy Spółka osobowa stanowi podmiot krajowy w rozumieniu art. 11 ust. 1 pkt 1 oraz art. 11 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w związku z transakcjami realizowanymi pomiędzy Wnioskodawcą oraz Spółką osobową organ podatkowy byłby uprawniony do określenia dochodów Wnioskodawcy na mocy art. 11 ust. 4 i ust. 5 w związku z art. 11 ust. 1 3a ustawy o podatku dochodowym od osób
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodu/kosztu uzyskania przychodów z udziału w Spółce osobowej,uznania Spółki osobowej za podmiot krajowy oraz powiązań między podmiotami.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodu / kosztu uzyskania przychodów z udziału w Spółce osobowej,uznania Spółki osobowej za podmiot krajowy oraz powiązań między podmiotami.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia przychodu podatkowego z tytułu zbycia udziałów w celu ich umorzenia oraz możliwości szacowania przychodu przez organy podatkowe z tytułu zbycia udziałów w celu ich umorzenia..
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, pod datą wystawienia przez dostawcę energii elektrycznej faktury VAT szacunkowej, wydatek z tytułu nabycia prognozowanego zużycia przez Wnioskodawcę energii elektrycznej za dany okres rozliczeniowy, która to energia elektryczna jest wykorzystywana do celów związanych z działalnością gospodarczą ?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi świadczonej na podstawie umowy o odpłatne korzystanie z infrastruktury wodno kanalizacyjnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania przepisu art. 32 ust. 1 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dotyczących inwestycji (infrastruktury) nieoddanej dotychczas do użytkowania, która zostanie udostępniona na podstawie odpłatnej umowy.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących infrastruktury oddanej wcześniej do użytkowania nieodpłatnie, a która następnie zostanie udostępniona na podstawie odpłatnej umowy.
Czy w 2014 r. Wnioskodawca będzie mógł wybrać metodę określenia dochodu z prowadzonych działów specjalnych produkcji rolnej na podstawie norm szacunkowych?
Podatek od towarów i usług w zakresie wpływu dokonanych korekt rozliczeń podatku należnego w związku z usługami assistance na kalkulację ostatecznego współczynnika (proporcji) VAT za lata 2011-2012.
Podatek od towarów i usług w zakresie wpływu dokonanych korekt rozliczeń podatku należnego w związku z usługami assistance na kalkulację ostatecznego współczynnika (proporcji) VAT za rok 2013 oraz wstępnego współczynnika (proporcji) VAT za rok 2014.
1. Czy w świetle brzmienia art. 5 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, mając na uwadze zapisy umowy Spółki osobowej, Wnioskodawca będzie prawidłowo postępował rozpoznając po swojej stronie przychód oraz koszt z udziału w Spółce osobowej wyłącznie w odniesieniu do przychodów i kosztów wygenerowanych przez Spółkę osobową w związku z transakcjami dokonywanymi na potrzeby / w efekcie produkcji
1. Czy w świetle brzmienia art. 5 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, mając na uwadze zapisy umowy Spółki osobowej, Wnioskodawca będzie prawidłowo postępował rozpoznając po swojej stronie przychód oraz koszt z udziału w Spółce osobowej wyłącznie w odniesieniu do przychodów i kosztów wygenerowanych przez Spółkę osobową w związku z transakcjami dokonywanymi na potrzeby / w efekcie produkcji