Prawo do odliczenia VAT przez spółkę partnerską z tytułu wykonywania na jej rzecz usług przez Partnera.
Opodatkowanie dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki partnerskiej uzyskanych, po śmierci wspólnika.
Dotyczy skutków w podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Opodatkowanie wykonywania funkcji członka zarządu spółki partnerskiej na podstawie powołania.
Płatników składek, ubezpieczonych i świadczeniobiorców czekają istotne zmiany m.in. w zakresie ubezpieczeń społecznych, zasiłków z ubezpieczenia społecznego oraz świadczeń emerytalnych i rentowych. W zakresie zasiłków zmiany obejmą skrócenie okresu ich pobierania po ustaniu zatrudnienia ze 182 do 91 dni czy wliczania do jednego okresu zasiłkowego niezdolności do pracy bez względu na rodzaj choroby,
skutki podatkowe otrzymania należności po wystąpieniu ze Spółki partnerskiej
Skutki podatkowe wycofania środka trwałego (samochodu) z majątku Spółki partnerskiej i nieodpłatnego przekazania go na potrzeby osobiste wspólników Spółki
Konsekwencje podatkowe wycofania ze spółki partnerskiej lokalu niemieszkalnego w sytuacji, gdy nie skutkuje to obniżeniem wkładów kapitałowych.
Czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku VAT od wydatku, który jest udokumentowany fakturą wystawioną przez takiego wspólnika z tytułu uczestniczenia w spółce partnerskiej?
Klient naszego biura rachunkowego jest z zawodu architektem. Prowadzi własną działalność (biuro projektowe). Z tego tytułu opłaca składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Od 26 listopada 2012 r. został wspólnikiem w spółce partnerskiej. Czy jako wspólnik także musi opłacać składkę zdrowotną? Kto w tej sytuacji będzie płatnikiem składek, wspólnik czy spółka?
wystawienie faktury VAT przez spółkę komandytową w ramach której radca prawny i adwokaci świadczą pomoc prawną z urzędu
adwokat wykonujący zawód jedynie w formie spółki partnerskiej nie stanie się on podatnikiem podatku od towarów i usług z tytułu pomocy prawnej świadczonej z urzędu. W związku z tym obowiązek odprowadzenia podatku VAT z tytułu otrzymania wynagrodzenia za wykonywane czynności w ramach pomocy prawnej z urzędu spoczywa na spółce partnerskiej, w jakiej działa Zainteresowana.
Czy rozliczenie wspólnika przez spółkę partnerską poprzez wypłacenie Panu kwoty oraz przeniesienie własności rzeczy ruchomej, stanowiące wartość Pana udziału kapitałowego, nie stanowi dla Pana przychodu z innych źródeł i w konsekwencji nie podlega opodatkowaniu?
Świadczenie pomocy prawnej z urzędu stanowi działalność wykonywaną osobiście, i jest on podatnikiem podatku od towarów i usług w myśl wyżej powołanego art. 15 w/w ustawy z tytułu wykonywania tej działalności. Stosownie do treści art. 106 ust. 1 i art. 99 ustawy, Wnioskodawca ma obowiązek wystawienia faktury VAT oraz złożenia deklaracji VAT-7 uwzględniających obrót z tytułu wynagrodzenia za świadczenie