Przyjęcie, że dla celów obliczenia dochodu z tytułu zmiany wartości składników majątku, Spółka powinna przyjąć jako podstawę opodatkowania, sumę nadwyżek wartości rynkowej poszczególnych składników majątku wykazanych w księgach rachunkowych Spółki Przejmowanej nad wartością podatkową tych poszczególnych składników majątku określoną zgodnie z art. 28m ust. 7 ustawy o CIT.
Brak powstania dochodu z tytułu zmiany wartości składników majątku, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Prawa do odliczenia w związku z nabyciem nieruchomości rolnych i ruchomości w postaci maszyn i urządzeń rolniczych.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży zespołu składników materialnych i niematerialnych.
Nieuznanie zbywanych składników majątkowych za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT z tytułu zawarcia tej transakcji.
Czy otrzymanie przez Fundację Rodzinną darowizny Zespołu składników będzie zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy PDOP po stronie Fundacji Rodzinnej, i w związku z tym, Fundacja Rodzinna nie będzie zobowiązana rozpoznać przychodu podatkowego dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w związku z otrzymaniem tej darowizny?
Uznanie sprzedaży składników majątkowych Spółki położonych w Gminie A za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą z wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 u.p.t.u.
Nieuznanie zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej nabycie składników majątkowych
Transakcja nie będzie stanowiła transakcji zbycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa określonej w art. 6 pkt 1 ustawy VAT, a tym samym będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, w postaci odpłatnego świadczenia usług, zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy w zw. z art. 8 ust. 1 o VAT, oraz prawa Kupującego do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej nabycie Urządzeń w sytuacji nieuznania ich sprzedaży za zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W zakresie skutków podatkowych związanych z dostawą składników majątkowych.
Aport do spółki jawnej zespołu składników materialnych, stanowiących przedsiębiorstwo, wyłączony od opodatkowania VAT
Sprzedaż Aktywów podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT.
Czy Wnioskodawca, opodatkowany ryczałtem od dochodów spółek, po dokonaniu połączenia, w myśl art. 5151 § 1 k.s.h., poprzez przejęcie Spółki z o.o. opodatkowanej na zasadach ogólnych, zachowa prawo do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek?
Przedmiotem transakcji sprzedaży nie będzie zorganizowana część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy tylko składniki majatku, a nabywcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu ich nabycia.
Dotyczy ustalenia: - czy przedstawiona we wniosku transakcja zbycia przez Spółkę składników majątkowych stanowi zbycie przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa CIT”) lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy CIT; - czy Nabywca jest uprawniony do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych
Czy Spółka, która przyjęła aport niepieniężny, którego część wartości rynkowej została przekazana na kapitał zakładowy, a część na kapitał zapasowy utworzony z agio, nabyte składniki majątkowe przedsiębiorstwa, tj. środki trwałe (wartości niematerialne i prawne), będzie uprawniona przyjąć za ich wartość początkową dla celów podatkowych ich wskazaną w umowie spółki wartość rynkową (bez podatku VAT
Czy przejęcie na własność przedmiotu Zastawu Rejestrowego nie jest wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT i podlega opodatkowaniu oraz czy Nabywcy przysługuje pełne prawo do odliczenia VAT.
Uznanie, że sprzedaż zespołu składników majątkowych, o którym mowa w opisie zdarzenia przyszłego, na rzecz Wnioskodawcy nie będzie podlegać wyłączeniu spod zakresu podatku VAT na mocy art. 6 pkt 1 w zw. z art. 2 pkt 27e ustawy o VAT oraz prawo Wnioskodawcy do odliczenia podatku naliczonego w tytułu nabycia poszczególnych składników majątkowych.
Odpisy amortyzacyjne od nabytych środków trwałych, od nabytego know-how, od wartości firmy.
Uznanie Transakcji sprzedaży Aktywów za sprzedaż składników majątkowych, do której nie znajdzie zastosowania art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz prawa Nabywcy do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub do zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym.
Czy Wnioskodawca będzie miał prawo do amortyzowania oraz zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od całości wartości początkowej Nieruchomości Składowiska (z wyłączeniem gruntów) otrzymanych w wyniku Aportu, którego część wartości zostanie przekazana na kapitał zakładowy, a część na kapitał zapasowy utworzony z agio.
Nieuznanie przedmiotu Transakcji za przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część i w konsekwencji podleganie tej Transakcji opodatkowaniu podatkiem VAT, brak zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT Transakcji sprzedaży oraz prawo Kupującego do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego oraz zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego z tytułu Transakcji.
Skutki podatkowe sprzedaży składników materialnych i niematerialnych.