Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy prawa do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z nabyciem i eksploatacją samochodu.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT w związku z zakupem samochodu.
Uznanie czy w związku z transakcjami realizowanymi przy użyciu Kart Sprzedawca będzie dokonywać na Państwa rzecz odpłatnej dostawy towarów i odpłatnego świadczenia usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie przy użyciu Kart towarów i usług związanych z samochodami osobowymi oraz samochodami ciężarowymi.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z zakupem samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na używanie samochodu osobowego przez osobę niepełnosprawną.
Skutki podatkowe związane z wykupem samochodu z leasingu i jego darowizną oraz podatku od towarów i usług.
Prawo do odliczenia 100% podatku VAT od rat leasingowych oraz wydatków eksploatacyjnych bez prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu i zgłoszenia na VAT-26.
Dotyczy ustalenia, czy powstanie podatek dochodowy od dochodu spółek z tytułu ukrytych zysków od opłaty wstępnej i ubezpieczenia.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z zakupem samochodu elektrycznego.
Określenie podstawy opodatkowania przy sprzedaży samochodu w procedurze VAT marża.
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem akcyzowym pojazdów samochodowych.
Podstawa opodatkowania przy sprzedaży samochodu w procedurze VAT-marża.
Brak prawa do odliczenia w całości lub części podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu, gdyż nie zostanie spełniony jeden z warunków określonych w art. 86 ust. 1 ustawy, jakim jest związek nabywanych towarów i usług z wykonywaniem czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług.
Prawo do odliczenia podatku VAT w wysokości 50% od wydatków związanych z eksploatacją i utrzymaniem samochodów.
Dotyczy ustalenia, czy wydatki dotyczące umowy leasingu samochodu osobowego, której Wnioskodawca stał się stroną wskutek umowy cesji, poniesione przed wydłużeniem okresu leasingu, podlegają ograniczeniu w rozpoznaniu kosztów uzyskaniu przychodu na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Ustalenie obowiązku poboru podatku u źródła za okres 2019-2024 oraz konieczności naliczania podatku u źródła za lata ubiegłe w związku z funkcjonowaniem Oddziału Spółki w Niemczech
Skutki podatkowe sprzedaży samochodu wykupionego z leasingu wykorzystywanego wyłącznie do celów prywatnych.
Możliwość zaliczenia w koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z leasingowanymi samochodami osobowymi, bez stosowania limit wskazanego w art. 16 ust 1 pkt 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z użytkowaniem i eksploatacją oraz amortyzacją samochodu.
Samochód osobowy był już przedmiotem czynności opodatkowanej, w odniesieniu do której została wydana decyzja naczelnika urzędu skarbowego, określająca zobowiązanie podatkowe. Zatem w stosunku do sprzedaży samochodu osobowego przez Pana jako Komornika Sądowego nie powstanie w niniejszej sprawie obowiązek podatkowy, bowiem w stosunku do samochodu osobowego, została już określona decyzją właściwego organu
Określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży samochodu.