1. Czy przeniesienie udziałów Spółki Polskiej 1 do udziałowca przez Wnioskodawcę w ramach jego rozwiązania (uproszczone rozwiązanie spółki pod prawem luksemburskim bez przeprowadzania likwidacji) prowadzi do powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu w Polsce? 2. Czy kosztem uzyskania przychodu z ww. przeniesienia udziałów Spółki Polskiej 1 będzie wartość odpowiadająca ich wartości rynkowej na
Obowiązek płatnika i obowiązek informacyjny przy wypłacanych wynagrodzeniach Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odsetek od kredytu zaciągniętego na nabycie nieruchomości wykorzystywanej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Działalność badawczo-rozwojowa, dotycząca tworzenia i rozwijania oprogramowania.
Przekazanie przedsiębiorstwa spółki jawnej w ramach rozwiązania spółki bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego na rzecz Wspólnika nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych po stronie Wspólnika 1, gdyż nie jest to żadna z czynności wymieniona w katalogu z art. 1 ust. 1 ustawy o PCC.
Czy środki pieniężne wniesione przez fundatora do Fundacji w celu pokrycia funduszu założycielskiego oraz w wyniku dokonanych w późniejszym okresie darowizn na rzecz Fundacji, objęte są dyspozycją art. 24q ust. 3 Ustawy o CIT, a w konsekwencji, czy w przypadku rozwiązania Fundacji i przekazania fundatorowi środków pieniężnych zgromadzonych jako mienie Fundacji, tak ustalony przychód będzie mógł zostać
W zakresie ustalenia, czy prowadzone przez Wnioskodawcę prace stanowią działalność badawczo-rozwojową, a tym samym uprawniają do odliczenia kosztów kwalifikowanych i zastosowania ulgi B+R przez Oddział będący zakładem zagranicznego przedsiębiorcy.
Koszty uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia akcji spółki akcyjnej powstałej z przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Opodatkowanie mienia wypłacanego w związku z rozwiązaniem fundacji rodzinnej.
Skutki podatkowe likwidacji spółki jawnej w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.
Skutki podatkowe likwidacji spółki jawnej w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.
Skutki podatkowe likwidacji spółki jawnej w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.
Obowiązki płatnika w związku z rozwiązaniem prostej spółki akcyjnej oraz przejęciem przez wyznaczonego akcjonariusza całego majątku spółki.
Wobec jednoznacznego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego wyrażonego w wyroku z dnia 8 lipca 2014 r., sygn. akt K 7/13 uznać należy, że udział członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w finansowanych szkoleniach, mających na celu pogłębianie wiedzy merytorycznej do wypełniania nałożonych przez burmistrza obowiązków, nie generuje po stronie ich uczestników przychodu, a na świadczeniodawcy
Diety otrzymywane przez członków – powołanej zarządzeniem wójta – Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych należy zakwalifikować do przychodów z działalności wykonywanej osobiście z tytułu udziału w komisjach powoływanych przez organy władzy lub administracji państwowej albo samorządowej, tj. do źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym
Sposób ustalenia wysokość wydatków poniesionych z tytułu nabycia lub objęcia udziału w rozwiązywanej spółce.
w zakresie możliwości powstania przychodu w związku z uprzednim zaliczeniem odpisów aktualizujących do kosztów uzyskania przychodów.
w zakresie ustalenia, czy rozwiązanie spółki komandytowej, w ramach której Wnioskodawca, jako komandytariusz, otrzymał środki pieniężne należące do likwidowanej spółki, jest transakcją kontrolowaną w rozumieniu art. 11a ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, co do której może powstać obowiązek tworzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych, o której mowa w art. 11k ust. 1 ww.
Czy Zainteresowani powinni zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych w związku z umową rozwiązującą umowę sprzedaży oraz przeniesienia prawa własności na Zainteresowanych z dnia 16 września 2019 r.?
Wypłacona odprawa będzie stanowiła dla Wnioskodawczyni przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu, zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy, albowiem podstawą jej wypłaty będzie stosunek pracy. W konsekwencji pracodawca był obowiązany obliczyć, pobrać i odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych oraz wystawić informację PIT-11, natomiast Wnioskodawczyni ww. kwotę opodatkować w zeznaniu
Czy Rozwiązanie Spółki i przeniesienie do Wnioskodawcy w jego wyniku Składników Majątkowych wchodzących w skład Zakładu nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? (Pytanie oznaczone we wniosku nr 2).
Zwolnienie z opodatkowania otrzymanego w ramach zwolnień grupowych dodatkowego odszkodowania lub zadośćuczynienia
W zakresie sposobu ustalenia dochodu w przypadku odpłatnego zbycia udziałów, otrzymanych w związku z rozwiązaniem Spółki.