Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego do świadczenia otrzymywanego z Niemiec.
Opodatkowanie świadczenia odszkodowawczego otrzymywanego z Włoch w związku z wypadkiem przy pracy – zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Skutki podatkowe otrzymania renty wdowiej z Niemiec po zmarłym małżonku.
Opodatkowanie renty otrzymywanej z niemieckiego obowiązkowego systemu ubezpieczeń socjalnych.
Obowiązki banku jako płatnika związane z poborem zaliczek na podatek dochodowy od rent i emerytur zagranicznych z Holandii.
Opodatkowanie renty otrzymywanej z Norwegii, wypłacanej przez NAV na podstawie norweskiej ustawy o ubezpieczeniach społecznych.
W przypadku, gdy na skutek uwzględnienia podatku pobranego zagranicą po stronie Banku nie powstanie obowiązek poboru zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od zagranicznego świadczenia emerytalnego/rentowego - Bank jest zobowiązany do wystawienia informacji PIT-11 prezentującej m.in. kwotę przychodu uzyskanego przez Klienta z tytułu otrzymanej emerytury/renty z zagranicy.
Brak obowiązku podatkowego w Polsce z tytułu otrzymywania renty wdowiej z Niemiec.
Opodatkowania renty wdowiej z Niemiec stanowiącej płatność z niemieckiego obowiązkowego systemu ubezpieczeń socjalnych (uniknięcie podwójnego opodatkowania).
Opodatkowania renty wdowiej otrzymywanej z Hiszpanii oraz możliwość zastosowania metody unikania podwójnego opodatkowania.
Opodatkowanie renty wdowiej otrzymywanej z niemieckiego obowiązkowego systemu ubezpieczeń socjalnych.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą odszkodowania na podstawie zawartej ugody sądowej.
Skoro renta wdowia jest przyznana i wypłacana na podstawie przepisów o świadczeniach rodzinnych obowiązujących w Irlandii – to świadczenie to będzie w Polsce zwolnione od podatku na podstawie cytowanego powyżej art. 21 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.