Zakup przez Wnioskodawcę małego sprzętu AGD, tj. mikrofali nie mieści się w pojęciu wydatków, o których mowa w art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d) ustawy o PIT. Wydatek ten nie może być przez Wnioskodawcę traktowany jako wydatek remontowy, gdyż nie można go uznać za sprzęt umożliwiający realizację podstawowych potrzeb życiowych.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego na fakturach zakupu związanych z realizacją inwestycji.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
W zakresie ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na usunięcie nieprawidłowości stanu technicznego wiaduktu zgodnie z decyzją X.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części od poniesionych wydatków na realizację zadania, polegającego na remoncie pracowni chemiczno-biologicznej.
Możliwość ustalenia wartości początkowej środka trwałego w oparciu o wycenę biegłego.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków dotyczących realizacji inwestycji.
Dochody Fundacji uzyskane z darowizn oraz prowadzonej przez fundacje działalności gospodarczej, które zostaną przeznaczone na sfinansowanie budowy domu opieki oraz nadwyżki finansowe Fundacji uzyskane z bieżącego funkcjonowania domu przeznaczone na cele fundacji, będą korzystały ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej oraz kosztów uzyskania przychodu.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację Zadania pn.: „(…)”, z zastosowaniem prewspółczynnika.
Skutki podatkowe umorzenia części zadłużenia z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - wydatkowanie środków pieniężnych z własnych oszczędności na zapłatę transzy na nabycie od dewelopera lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość przed uzyskaniem przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości; wydatkowaniem przychodu z odpłatnego zbycia działek na własne cele mieszkaniowe, tj. na wykończenie (remont) lokalu mieszkalnego stanowiącego
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (cele mieszkaniowe).
Prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w ramach zadania stosując właściwy dla zakładu budżetowego współczynnik VAT (art. 90).
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego do wysokości podatku należnego wynikającego z wystawionych na rzecz Współwłaściciela faktur rozliczeniowych.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi na remont.
Ustalenie, czy Spółka może zaliczyć do wartości początkowej środka trwałego nakłady poniesione na rozbiórkę i odtworzenie nawierzchni, oraz czy wydatki na prace rozbiórkowe nawierzchni Spółka powinna zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu
Podatek od towarów i usług, który dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupów towarów i usług wykorzystywanych do remontu i modernizacji lokali mieszkalnych przeznaczonych wyłącznie na najem na cele mieszkaniowe.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - wydatek na zakup paneli fotowoltaicznych i/lub pompy ciepła w ramach modernizacji własnego budynku mieszkalnego.