Możliwość zaliczenia przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup eleganckiej odzieży firmowej trwale oznaczonej logo spółki w widocznym miejscu odzieży oraz zakup eleganckiego obuwia do firmowej odzieży i torebki nie opatrzonych firmowym logo.
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania przez Wnioskodawcę osobom trzecim materiałów promocyjnych i reklamowych oraz Nagród niepieniężnych oraz braku prawa Wnioskodawcy do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów przekazywanych nieodpłatnie.
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego przekazaniem przez Wnioskodawcę osobom trzecim materiałów promocyjnych i reklamowych oraz Nagród niepieniężnych, a w konsekwencji prawo Wnioskodawcy do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów przekazywanych nieodpłatnie.
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego w związku z dokonywanym przez Pana zakupem towarów przeznaczonych do prowadzenia bloga o tematyce kulinarnej oraz kręcenia materiałów video.
Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z wydatkami poniesionymi na zakup gadżetów.
Ustalenia: - czy w sytuacji braku opodatkowania Wynagrodzenia z tytułu Usług w Polsce, tj. w przypadku zakwalifikowania Wynagrodzenia na gruncie analizowanych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania (dalej: „UPO”) jako zysków przedsiębiorstwa opodatkowanych w kraju rezydencji otrzymującego je Nierezydenta, dla wypłat nieprzekraczających 2.000.000 PLN w trakcie roku podatkowego płatnika Spółka będzie
Odliczenie podatku VAT od faktur dokumentujących zakupy gadżetów reklamowych.
Uznanie, że udostępnienie ubrań–strojów służbowych Pracownikom nie stanowi czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 1 i ust. 2 lub art. 8 ustawy o podatku od towarów i usług.
Kwestia spełnienia przesłanek wynikających z art. 28b ust. 4 pkt 4-6 ustawy o CIT w sytuacji wypłat przekraczających/nieprzekraczających 2 mln zł
W zakresie ustalenia, czy Spółce będzie przysługiwało prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w pełnej wysokości odpisów amortyzacyjnych związanych z użytkowaniem Samochodu oraz wydatków związanych z jego ubezpieczeniem i użytkowaniem, takich jak wydatki eksploatacyjne i wydatki związane z uczestnictwem w zawodach.
Opodatkowanie dobrowolnych wpłat od widzów, przychodów z tytułu subskrypcji kanału na platformie internetowej oraz przychodów z reklam na platformie A oraz kanale B.
Ustalenie czy koszty ponoszone na sfinansowanie działalności kulturalnej podlegają odliczeniu od podstawy opodatkowania (sponsoring).
Czy w świetle art. 26 ust. 1 ustawy o CIT, Wnioskodawca może zastosować zwolnienie przewidziane w tej ustawie albo w postanowieniach właściwych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania i zaniechać poboru podatku u źródła lub też zastosować preferencyjną stawkę podatku u źródła w sytuacji, jeżeli uzyska od kontrahentów certyfikaty rezydencji podatkowej obejmujące swoim okresem ważności datę płatności
Czy w zakresie przekazanego obuwia Podatnikowi przysługuje prawo do zaliczenia w koszty uzyskania przychodu poniesionych wydatków na ich nabycie; - czy przekazanie obuwia będzie dla Podatnika stanowiło przychód.
Możliwość opodatkowania usług zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Skoro nie są Państwo podmiotem dokonującym opisanych we wniosku świadczeń na rzecz Influencerów – osób fizycznych, nie powstaną po Państwa stronie obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych. Rzeczywistym beneficjentem świadczeń jest bowiem Agencja.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. b ustawy, świadczonych przez Państwa Spółkę usług na rzecz dziennych opiekunów sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3 zgodnie z zapisami ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do 3 lat, jako usług ściśle związanych z usługami wykonywanymi przez podmioty sprawujące opiekę nad dziećmi w wieku do 3 lat.
W przypadku wypłaty przez Spółkę wynagrodzenia za udostępnienie powierzchni reklamowej na stronie internetowej przez osoby fizyczne posiadające rezydencję podatkową w Polsce jak i rezydencję podatkową w innym kraju niż Polska nieprowadzące działalności gospodarczej w tym zakresie, na Spółce nie będą ciążyły obowiązki płatnika, czyli nie będzie zobowiązana do poboru zaliczek na podatek dochodowy od
1) Czy Przychody z Mikropłatności stanowią dochody z kwalifikowanych IP jako dochody, o których mowa w art. 24d ust. 7 pkt 1 ustawy o CIT - tj. jako dochody z opłat lub należności wynikających z umów licencyjnych, które dotyczą kwalifikowanych IP? 2) Czy Przychody z Reklam stanowią dochody z kwalifikowanych IP jako dochody, o których mowa w art. 24d ust. 7 pkt 3 ustawy o CIT - tj. jako dochody z kwalifikowanych
W zakresie ustalenia: - Czy wydatki, poniesione na spłatę odsetek od pożyczek zaciągniętych na finansowanie nabycia prawa użytkowania wieczystego działek, na których ma być realizowana Inwestycja, powinny być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów w momencie uzyskania przychodu ze sprzedaży Lokali - przy zastosowaniu proporcji powierzchni sprzedanego Lokalu do ogólnej powierzchni wszystkich Lokali
brak obowiązku zapłaty opłaty w wysokości 10% podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług w myśl art. 132 ust. 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz sporządzania zbiorczej deklaracji miesięcznej, o której mowa w przepisie art. 13(2) ust. 2 ww. ustawy.
Wydanie interpretacji indywidualnej zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.