zwolnienie od podatku VAT przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu lub przeniesienia własności lokalu
Czy, w świetle przedstawionego stanu faktycznego, na podstawie art. 22j ust.1 pkt.3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, prawidłowe jest zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacji w stosunku do lokalu mieszkalnego, który jako środek trwały został nabyty w wyniku przekształcenia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w lokal mieszkalny stanowiący odrębną własność? Czy
Czy w świetle art. 21 ust. 1 pkt 131 ww. ustawy Wnioskodawczyni ma prawo do skorzystania z tzw. ulgi mieszkaniowej, gdy wydała część pieniędzy ze sprzedaży lokalu po ojcu na nabycie własności lokalu (tj. dotychczasowego mieszkania z prawa lokatorskiego w odrębną własność)?
koszty uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego
Czy można uznać za koszt uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną własność: opłatę za nabycie mieszkania lokatorskiego (wynikająca z kwoty zaoferowanej w wygranym przetargu), koszty sporządzenia aktu notarialnego umowy ustanowienia odrębnej własności lokali oraz przeniesienia własności lokalu, opłatę za wykup mieszkania na własność, czynsz w części dotyczącej
Czy z tytułu odpłatnego zbycia lokalu należy odprowadzić podatek dochodowy?
Czy Wnioskodawca prawidłowo zastosował indywidualną stawkę amortyzacyjną dla lokalu mieszkalnego, który jako środek trwały powstał w wyniku przekształcenia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w lokal stanowiący odrębną własność i ustalił wartość początkową tego lokalu?
Jak ustalić wartość początkową lokalu nabytego w wyniku przekształcenia własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu w prawo odrębnej własności lokalu?
Za datę nabycia lokalu, od której liczony jest 5-letni termin określony w art. 10 ust. 1 pkt 8 upodf należy przyjąć datę pierwotnego nabycia lokalu, tj. datę nabycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Czy Spółdzielnia powinna, w przypadku przeniesienia prawa własności lokalu mieszkalnego na członka posiadającego spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego, w trybie art. 12 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, naliczać podatek VAT w przypadku gdy prawo to zostało ustanowione w 2007 r. na rzecz osoby bliskiej, wspólnie zamieszkałej w trybie 15 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych?
Czy przeniesienie własności lokalu na mocy przepisów art. 48 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych byłego mieszkania zakładowego zajmowanego na podstawie umowy najmu podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych według ceny rynkowej określonej na podstawie wpływających do Spółdzielni aktów notarialnych?
Czy w sytuacji, gdy spółdzielcze lokatorskie prawo do danego lokalu ustanawiane jest nie po raz pierwszy, lecz po raz kolejny i ustanowienie to następuje w okresie obowiązywania ustawy o VAT z dnia 11 marca 2004r, a następnie przed upływem 5 lat od tego ustanowienia następuje przekształcenie tego prawa w odrębną własność mają zastosowanie zasady wynikające z art. 153 ust. 2 ?
Czy w takiej sytuacji nakłady byłyby zwolnione od podatku dochodowego?
Czy od różnicy między ceną rynkową a ceną zakupu mieszkania zakładowego wraz z gruntem najemca będzie obowiązany zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych? W przypadku potwierdzenia powstania obowiązku podatkowego po stronie najemcy w jaki sposób najemca winien obliczyć podatek, czy dochód ten należy łączyć z innymi dochodami w rozliczeniu rocznym czy też podlega on opodatkowaniu ryczałtowemu oraz
Czy podlega ustawie o podatku od towarów i usług ustanawianie własności lokali mieszkalnych, w miejsce przysługujących spółdzielczych lokatorskich praw do tych lokali, ustanowionych po raz kolejny po 30 kwietnia 2004 r., w przypadkach kiedy pierwsze ustanowienia lokatorskich praw do tych lokali i ich zasiedlenie nastąpiło przed 1 maja 2004 r.?
Czy w tej sytuacji chcąc przekształcić spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego w odrębną własność, będzie miał zastosowanie art. 43 ust. 1 pkt 10 i Wnioskodawczyni nie będzie musiała płacić 7% podatku VAT?Czy w tej sytuacji ma zastosowanie art. 153 ust. 2 w związku z art. 29 ust. 8 i Wnioskodawczyni będzie musiała zapłacić 7% podatek VAT?
Czy w tej sytuacji chcąc przekształcić spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego w odrębną własność lokalu mieszkalnego będzie miał zastosowanie art. 30 ust. 1 pkt 10 nie będę musiała płacić 7% podatku VAT? Czy w tej sytuacji ma zastosowanie art. 153 ust. 2 w związku z art. 29 ust. 8 i będę musiała zapłacić 7 % podatku VAT?
Przekształcenie lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w prawo odrębnej własności gdy pierwotne ustanowienie tego prawa oraz zasiedlenie miało miejsce przed 1 maja 2004 r.
Czy w wyżej opisanym przypadku należy zastosować przepis art. 153 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług oraz zapis art. 43 pkt 1 ust. 2 ww. ustawy na podstawie, którego przeniesienie własności lokalu mieszkalnego jest zwolnione od podatku od towarów i usług?
Czy obecny członek spółdzielni mieszkaniowej zobowiązany będzie do zapłacenia podatku VAT z tytułu przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w prawo odrębnej własności?
Czy do 12 - miesięcznego okresu zameldowania na pobyt stały wlicza się okres sprzed 1 stycznia 2007 r. , czy też okres przed datą nabycia nieruchomości na własność i czy przepisy art. 21 ust. 1 pkt 126 mają w przedstawionej sytuacji zastosowanie?
Czy przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu w prawo odrębnej własności nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?