Brak możliwości obniżenia akcyzy o akcyzę zapłaconą od składników będących wyrobami akcyzowymi (oleje i preparaty bazowe), zużytych do wyprodukowania preparatów smarowych o kodzie CN 3403 19 80 poza składem podatkowym na podstawie deklaracji przedpłaty akcyzy
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu produkcji płynu oraz bazy do papierosów elektronicznych; obliczenie przedpłaty akcyzy; podstawa opodatkowania podatkiem akcyzowym.
Brak obowiązku podatkowego od otrzymanych środków pieniężnych na poczet przyszłych zamówień towarów, które w chwili wpłaty nie są skonkretyzowane co do rodzaju i ilości.
opodatkowanie produkcji cydru z zastosowaniem przedpłaty akcyzy
opodatkowanie produkcji wina musującego jabłkowego z zastosowaniem przedpłaty akcyzy
w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego dla dokonywanych przedpłat na poczet przyszłych zamówień towarów
CIT - w zakresie sposobu ustalenia przychodu podatkowego w związku z otrzymaniem wynagrodzenia z tytułu ustanowienia prawa Użytkowania i Działań utrzymaniowych C IRU oraz D IRU.
Przedpłata, zaliczka, zadatek, bądź rata podlegają opodatkowaniu VAT tylko wówczas, gdy stanowią część ceny (należności, zapłaty) za mające nastąpić w przyszłości skonkretyzowane dostawy towarów. Oznacza to, że VAT należny od ww. rodzajów otrzymywanych wpłat wystąpi tylko wówczas, kiedy w umowie lub w innych dokumentach (np. zamówieniu) zostanie wyraźnie skonkretyzowane, jakich przyszłych dostaw towarów
terminu powstania obowiązku podatkowego w momencie pobrania środków z konta klienta
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania Opłaty rezerwacyjnej i udokumentowania jej fakturą.
Opodatkowanie czynności technicznych wykonywanych przez Wnioskodawcę w ramach usług finansowych oraz opodatkowania dostawy kart przedpłaconych (pre-paid)
W zakresie braku powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat kwot pieniężnych w celu zabezpieczenia przyszłych należności z tytułu niedookreślonych dostaw towarów.
W zakresie braku powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat kwot pieniężnych w celu zabezpieczenia przyszłych należności z tytułu niedookreślonych dostaw towarów.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym obowiązek podatkowy VAT powstaje w momencie otrzymania przez Wnioskodawcę wpłaty na konto w związku ze współpracą pomiędzy Spółką a kontrahentem?
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania otrzymanych przedpłat z tytułu usługi polegającej na zorganizowaniu polowania oraz momentu powstania obowiązku podatkowego dla ww. usługi.
Podatek od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do dokonanych przez dystrybutorów wpłat, dla których kontrahent nie wystawił zapytania ofertowego, powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do dokonanych przez dystrybutorów wpłat dla których kontrahent wystawił zapytanie ofertowe, ale Spółka go nie potwierdziła, określenia przez Wnioskodawcę obowiązku podatkowego
Podatek od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania zatrzymanego zadatku jako odszkodowania w związku z rezygnacją kontrahenta z transakcji.
Czy w opisanej sytuacji przedpłaty na poczet dostaw towarów będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku świadczenia usług ekspozycji reklam.
podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania opłat rezerwacyjnych, momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wypłaty środków zgromadzonych na otwartym rachunku powierniczym przez bank na rachunek bieżący Wnioskodawcy oraz terminu ich dokumentowania.
Wskazanie, czy dokonana przez Wnioskodawcę płatność stanowić będzie zapłatę, o której mowa w art. 19a ust. 8 ustawy (tj. przedpłatę/zaliczkę) skutkującą powstaniem obowiązku podatkowego u Sprzedawcy oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z otrzymanej faktury dotyczącej ww. zaliczki przed nabyciem towaru.
brak obowiązku dokumentowania otrzymanych przez Spółkę opłat rezerwacyjnych następnie przekazywanych na zamknięty lub otwarty rachunek powierniczy oraz brak obowiązku dokumentowania wpłat dokonywanych przez nabywców lokali mieszkalnych na zamknięty lub otwarty rachunek powierniczy, - zasady dokumentowania otrzymanych przez Spółkę środków pieniężnych przeniesionych przez bank z rachunków powierniczych
Zasady dokumentowania otrzymanych przez Spółkę zapłat od nabywców udziałów w prawie własności lokalu garażowego na podstawie umowy zobowiązującej do wybudowania budynku, do ustanowienia odrębnej własności lokalu garażowego, oraz przeniesienia udziału w lokalu garażowym (miejsce postojowe)