Moment powstania obowiązku podatkowego i przedawnienia zobowiązania podatkowego.
Obowiązek informacyjny po stronie banku w związku z przedawnieniem roszczenia.
Otrzymanie na podstawie wyroku podwyższenia wynagrodzenia z tytułu wykonania usług budowlanych.
Skutki podatkowe usługi udostępnienia nieruchomości prywatnemu inwestorowi w celu wybudowania drogi publicznej, w zamian za zwrot kosztów odszkodowań.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku możliwości wystawienia faktur korygujących, zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego, obniżających wartość wynagrodzenia wynikającego z faktur korygujących z roku 2021, i w konsekwencji zmniejszenia podstawy opodatkowania oraz podatku należnego oraz braku możliwości wystawienia kolejnych faktur korygujących in plus w wyniku pozytywnego rozpatrzenia skargi kasacyjnej
Prawo do dokonania odliczenia zapłaconego podatku VAT w miesiącu opłacenia faktury tj. październiku 2023, jeżeli nie został ten podatek odliczony w czerwcu 2017 oraz w kolejnych 2 okresach rozliczeniowych.
W zakresie stwierdzenia przedawnienia zobowiązań podatkowych w podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu umów pożyczek zawartych w 2010 r.
Uznanie wypłaty kwoty odszkodowania skalkulowanej w oparciu o należność główną (różnicę pomiędzy ceną rynkową a stosowaną ceną wobec tego kontrahenta za świadczone usługi) za odszkodowanie i czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem oraz uznanie wypłaty odsetek ustawowych oraz zwrotu kosztów postępowania za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Brak obowiązku skorygowania podstawy opodatkowania z tytułu dostawy Nieruchomości o kwotę Dopłaty oraz wystawienia faktury korygującej w celu udokumentowania tej korekty.
Kalendarium wydarzeń kwiecień 2023 r.
Możliwość wystawienia faktury korygującej zmniejszającej cenę sprzedaży i obniżenia podstawy opodatkowania oraz wartości podatku należnego.
Nabycie spadku z 1987 r. - zastosowanie odpowiednich przepisów - bieg przedawnienia, odnowienie obowiązku podatkowego
Określenia momentu powstania zobowiązania podatkowego z tytułu wykonanych prac. Przedawnienie zobowiązania podatkowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania odpisów amortyzacyjnych.
Dotyczy określenia momentu powstania obowiązku podatkowego oraz określenia podstawy opodatkowania z tytułu wykonanych Robót.
Z uwagi na okoliczność, że nie jesteście Państwo w posiadaniu faktury korygującej zawierającej podatek VAT (faktura taka nie została przez Dostawcę wystawiona ze względu na upływ okresu przedawnienia) - nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy wynikającego ze zbiorczej noty debetowej wystawionej przez Dostawcę. W konsekwencji nie przysługuje
Możliwość obniżenia stawki amortyzacyjnej dla wybranych lub wszystkich środków trwałych w odniesieniu do lat podatkowych 2012-2016.
Dotyczy określenia momentu powstania obowiązku podatkowego i opodatkowania wykonanych robót budowlanych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z wystawionej faktury dokumentującej roboty budowlane.
Czy złożenie wniosku o wydanie zaświadczenia, że zobowiązanie podatkowe wygasło wskutek przedawnienia, spowoduje odnowienie obowiązku podatkowego w podatku od spadków i darowizn poprzez uznanie przez organ podatkowy złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia za „powołanie się na fakt nabycia” w myśl art. 6 ust. 4 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Dotyczy ustalenia: - czy przychód z tytułu nabycia nieruchomości przez zasiedzenie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, - kiedy nastąpiła data obowiązku podatkowego, - czy zobowiązanie podatkowe uległo przedawnieniu.
w zakresie prawa do dokonania korekty deklaracji VAT-7 za miesiąc sierpień 2015 r. i odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury końcowej otrzymanej od XYZ
Zadeklarowana przez podatnika nadwyżka podatku naliczonego na następny okres rozliczeniowy, wykazywana następnie w kolejnych deklaracjach, może być bez ograniczenia czasowego elementem kolejnych rozliczeń (czyli przenoszona), dopóki jej wysokość nie zostanie zakwestionowana w prawnie przewidzianej formie lub w całości nie zostanie skompensowana z VAT należnym - wyrok NSA z 24 lutego 2021 r., sygn.