Wnioskodawca w stosunku do wynagrodzenia wypłaconego prokurentowi nie jest zobowiązany do poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
Opodatkowanie usług ekspertyz kryminalistycznych wykonywanych przez Policję na zlecenie Sądu i Prokuratury.
W zakresie określenia źródła przychodów z tytułu kontraktu menedżerskiego oraz możliwości opodatkowania podatkiem liniowym dochodów z tytułu świadczenia usług doradczych.
Przedstawiamy przegląd zaproponowanych przez rząd zmian w przepisach, które mają "poprawić otoczenie prawne przedsiębiorców". Nowe przepisy mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2017 r., ale nadal - do dnia oddania Mk do druku - nie zakończyły się prace legislacyjne nad projektem ustawy. Przedsiębiorcy powinni już jednak wiedzieć, jakie mają to być zmiany, ponieważ mogą one istotnie wpływać na prowadzoną
Obowiązki płatnika od wynagrodzeń wypłacanych prokurentom, z którymi zawarto umowy zlecenia.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą w 2012 r. wynagrodzenia osobie będącej rezydentem Słowacji z tytułu pełnienia funkcji prokurenta (pytanie oznaczone nr 1, 2 i 3)
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą w 2016 r. wynagrodzenia osobie będącej rezydentem Słowacji z tytułu pełnienia funkcji prokurenta (pytanie oznaczone nr 4, 5 i 6)
Czy wynagrodzenie z tytułu prokury jest przychodem z działalności wykonywanej osobiście, o którym mowa w art. 13 punkt 7 ustawy o PIT, czy też jest przychodem z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o PIT?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z budową POŚ.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy udostępnianie przez Gminę POŚ na rzecz właścicieli/użytkowników nieruchomości stanowi odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystające ze zwolnienia od tego podatku.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków bieżących związanych z funkcjonowaniem POŚ.
Obowiązek zapłaty opłaty skarbowej od dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa (prokury).
1. Do jakiej kategorii źródeł przychodów należy zaliczyć wypłacane pracownikowi przychody z tytułu wykonywania czynności prokurenta? 2. Czy spółka ma obowiązek pobrania zaliczki na podatek dochodowy od wypłaconego wynagrodzenia prokurenta?
W nawiązaniu do artykułu, który przeczytałam w „Monitorze księgowego” o prokurze, proszę o wyjaśnienie, czy prokura podlega opłacie skarbowej. Wiem, iż pełnomocnictwo podlega opłacie skarbowej, jednak sądzę, że nie dotyczy to prokury. Jeżeli jest inaczej, to proszę o dokładne wytłumaczenie, w jaki sposób prawidłowo należy uiścić opłatę skarbową.