praca za granicą
Interpretacja
21.10.2024 Podatki

Prawidłowość wykazania w zeznaniach rocznych zwrotów kosztów podróży uzyskanych na terenie Niemiec.

Interpretacja
15.05.2024 Podatki

Obowiązki podatkowe z tytułu wykonywanej pracy częściowo zdalnie z terytorium Szwajcarii.

Interpretacja
13.03.2024 Podatki

Obowiązki płatnika w związku z zapewnieniem oddelegowanym pracownikom noclegu.

Interpretacja
16.02.2024 Podatki

Dochody osoby z tytułu umowy o pracę wykonywanej w Polsce podlegają opodatkowaniu w Polsce jako przychody ze stosunku pracy stosownie do art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Spółka jako płatnik jest zobowiązana do naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczek na podatek dochodowy zgodnie z powołanym wyżej art. 32-39 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a także do

Interpretacja
02.02.2024 Podatki

Ustalenie obowiązku podatkowego (praca zdalna na rzecz polskiego pracodawcy z terytorium Cypru).

Interpretacja
15.11.2023 Podatki

Obowiązki płatnika wynikające z wykonywania pracy przez pracowników na terytorium Niemiec powyżej 183 dni kalendarzowych.

Interpretacja
25.07.2022 Podatki

Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
12.07.2022 Podatki

1) Brak obowiązku poboru i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy w związku z wypłacaniem wykonującym umowę zlecenia poza granicami Polski, kwot będących równowartością 25% diet, jako należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów podróży 2) Odprowadzanie zaliczki na podatek dochodowy od kwoty wynagrodzenia po odliczeniu kwoty

Interpretacja
01.07.2022 Podatki

Ograniczony obowiązek podatkowy w Polsce. Opodatkowanie dochodów z pracy uzyskane w Norwegii.

W trakcie aktualizacji
12.01.2022 Podatki

Przyjęcie od pracodawcy nieodpłatnego zakwaterowania leży w interesie pracownika, gdyż uzyskuje on w ten sposób wymierną korzyść w postaci uniknięcia kosztów, które musiałby ponieść, skoro zdecydował się na wynikające z umowy o pracę miejsce pracy poza miejscem zamieszkania. Pracownik osiąga więc podlegający opodatkowaniu PIT przychód w postaci nieodpłatnego świadczenia - wyrok NSA z 9 listopada 2021

Interpretacja
07.07.2021 Podatki

Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zwrotnej zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu za granicą oraz bezzwrotnej zaliczki na poczet wynagrodzenia zleceniobiorców w celu wykonywania usług pomocy domowej i opieki.

Porada
01.07.2018 Ubezpieczenia

Pracownik jest u nas zatrudniony od 2000 r. W tym roku kończy 65 lat i chciałby przejść na emeryturę. Wcześniej przez 15 lat pracował we Włoszech. Czy nabędzie prawo do emerytury w Polsce? Jak należy skompletować dokumentację w takiej sprawie? Czy musi to zrobić pracodawca, czy taki obowiązek należy wyłącznie do pracownika?

Interpretacja
08.03.2018 Podatki

Czy Wnioskodawca powinien zaliczać do przychodu pracownika w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wartość kwater noclegowych nieodpłatnie udostępnionych pracownikom w czasie ich delegowania za granicę, z których pracownicy będą korzystać w związku ze świadczoną pracą na kontraktach?

Interpretacja
05.10.2017 Podatki

Uzyskany przez Wnioskodawczynię posiadającą miejsce zamieszkania w 2016 r. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dochód z pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie podlega opodatkowaniu w Polsce.

Artykuł
29.09.2017

Ustalając podstawę wymiaru świadczeń chorobowych dla pracownika oddelegowanego do pracy za granicą, nie należy uzupełniać przychodu, jeżeli pracownik z przyczyn usprawiedliwionych nie przepracował pełnego miesiąca, lecz przepracował co najmniej połowę obowiązującego go wymiaru czasu pracy. Dotyczy to również przypadków, gdy miesięczny przychód pracowników nie przewyższa kwoty przeciętnego wynagrodzenia

Interpretacja
17.03.2017 Podatki

W zeznaniu podatkowym składanym w Polsce w związku z osiągnięciem dochodów z pracy najemnej wykonywanej w Polsce oraz w Katarze podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia, o którym mowa w art. 27g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
19.01.2017 Podatki

Czy na Spółce ciąży obowiązek obliczenia, poboru i odprowadzenia zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych do organu podatkowego w Polsce od wynagrodzeń wypłacanych pracownikom z tytułu pracy najemnej wykonywanej w Niemczech i Austrii dla pracodawców - użytkowników w stosunku do wszystkich pracowników delegowanych, jeśli nie przekroczą okresu 183 dni pobytu na terenie Austrii czy Niemiec?

Poprzednia Następna