Nabycie w drodze licytacji komorniczej w postępowaniu egzekucyjnym udziałów w spółce z o.o. nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż przybicie przez komornika nie zostało wymienione jako czynność skutkująca opodatkowaniem podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od sprzedaży nieruchomości (działki zabudowanej budynkiem i udziału w działce stanowiącej drogę dojazdową) w trybie licytacji w sądowym postępowaniu egzekucyjnym przez komornika sądowego.
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Czy Spółka jest płatnikiem podatku u źródła obowiązanym do jego pobrania w związku z nabyciem Patentu, zgodnie z dyspozycją art. 21 ust. 1 i art. 26 ust. 1 w związku z art. 26 ust. 7 UPDOP?
Czy Wnioskodawca postąpił w prawidłowy sposób zaliczając do KUP 2022 r. wartość netto wierzytelności objętych Fakturami, które zostały odpisane jako nieściągalne na dzień 31 grudnia 2022 r.?
Czy przepisy art. 149 i 150 ustawy z dnia 22 marca 2018 r. o komornikach sądowych (Dz.U. 2018 poz. 771) mają zastosowanie do opłat egzekucyjnych, o których mowa w art. 49 ust. 1 u.k.s.e, tj. ściąganych wraz z egzekwowanym roszczeniem w ramach toczącego się postępowania w sprawach wszczętych i niezakończonych przed dniem 1 stycznia 2019 r., mając na względzie treść art. 52 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego
Czy opłaty należne w postępowaniach egzekucyjnych wszczętych i niezakończonych przed 1 stycznia 2019 r., ustalone na podstawie ustawy o komornikach sądowych i egzekucji stanowią dochód budżetu państwa w myśl art. 149 ustawy o komornikach sądowych.
Czy opłaty należne w postępowaniach egzekucyjnych wszczętych i niezakończonych przed 1 stycznia 2019 r., ustalone na podstawie ustawy o komornikach sądowych i egzekucji stanowią dochód budżetu państwa w myśl art. 149 ustawy o komornikach sądowych?
Czy opłaty należne w postępowaniach egzekucyjnych wszczętych i niezakończonych przed 1 stycznia 2019 r., ustalone na podstawie u.k.s.e. stanowią dochód budżetu państwa w myśl art. 149 u.o.k.s.?
Dotyczy opodatkowania podatkiem VAT dostawy w ramach egzekucji komorniczej udziału w prawie wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej stanowiącej działkę nr 1 oraz przysługującego w tym samym udziale prawa własności budynku mieszkalnego.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku ze zbyciem udziałów nabytych w drodze spadku.
Biorąc pod uwagę, że powziął Pan informację 39 dni po terminie uprawomocnienia postanowienia o przysądzeniu własności, podejmując jednocześnie wielokrotne próby potwierdzenia drogą telefoniczną bieżącego uprawomocnienia, pyta Pan, jaką metodykę przyjąć, by móc efektywnie uregulować zobowiązania podatkowe w terminie?
opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w drodze postępowania egzekucyjnego
w zakresie skutków podatkowych przysądzenia prawa użytkowania wieczystego wraz z budynkiem w drodze licytacji komorniczej.
Skutki podatkowe nabycia nieruchomości i udziału w nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w trybie postępowania egzekucyjnego.
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z nabyciem podczas aukcji komorniczej Nieruchomości (lub poszczególnych działek wchodzących w skład Nieruchomości)?
Czy do kwoty odsetek od nieterminowego uregulowania opłaty za zajęcie pasa drogowego, nie znajdzie zastosowania art. 16 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawych?
Postanowienie wydane w stosunku do Wnioskodawczyni przeniosło zatem prawo własności nieruchomości na wierzyciela i ma takie same skutki jak umowa sprzedaży, co powoduje, iż na Wnioskodawczyni ciąży obowiązek podatkowy w p.c.c, który powstał w chwili uprawomocnienia się orzeczenia Sądu.
Postanowienie Sądu które zostało wydane w stosunku do Wnioskodawczyni przeniosło prawo własności nieruchomości na wierzyciela czyli Wnioskodawczynię i ma takie same skutki jak umowa sprzedaży, co powoduje, iż na Wnioskodawczyni ciąży obowiązek w p.c.c.
W sytuacji, kiedy Wnioskodawca nabył własność nieruchomości w drodze przysądzenia przez sąd własności nieruchomości dłużnika w zamian za wierzytelność w postępowaniu egzekucyjnym, nabycie własności tejże nieruchomości będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie ustalenia, czy: - zostanie spełniony warunek, uznania za udokumentowaną nieściągalność całej Wierzytelności Umownej, o którym mowa w art. 16 ust. 2 pkt 1 UoCIT, przysługującej Spółce przeciwko temu samemu Dłużnikowi, która była dochodzona w części i która to część została objęta Postanowieniem o nieściągalności, a w konsekwencji cała Wierzytelność Umowna będzie mogła zostać zaliczona do
Czy nabycie w drodze postępowania egzekucyjnego nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, a jeśli tak to jaka kwota stanowi podstawę opodatkowania?