Możliwość zmiany formy opodatkowania na ryczałt przy dostawie gazu w butlach, LPG, olejów samochodowych, płynów do spryskiwaczy i płynów do chłodnic.
Sprzedaż kruszarki lub przesiewacza nie stanowi działalności w zakresie handlu częściami i akcesoriami do pojazdów mechanicznych, pozbawiającej prawa do opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Wydatek poniesionego na zakup skutera trójkołowego elektrycznego, nie spełnia kryteriów ulgi rehabilitacyjnej, o których mowa w art. 26 ust. 7a pkt 2 i 3 ustawy PIT.
Czy namiot turystyczny dostawny zwany "dostawką" lub "przedsionkiem" ma być potraktowany jako sprzęt turystyczny, co jednocześnie umożliwia wybór ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jako sposobu opodatkowania w wypadku handlu takim asortymentem?
Mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny, czy przepis art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. f) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne wyklucza Wnioskodawcę z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Czy prowadzenie działalności w zakresie naprawy pojazdów mechanicznych w trakcie których zużywane są części zamienne nie wyłączy Wnioskodawcy z PPE, natomiast wykonanie usługi naprawy i jednoczesna sprzedaż części zamiennych których nie montowano w trakcie wykonania usługi wyłącza Wnioskodawcę z opodatkowania?
1) Czy wypłacone przez Wnioskodawcę wynagrodzenie, z tytułu świadczenia usług B na jego rzecz przez inny zakład ubezpieczeń w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego określonego w umowie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, która była zawarta z Wnioskodawcą, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT będzie kosztem uzyskania przychodów Spółki w podatku CIT?2
Czy wyłączeniu z opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencyjnych podlegają również podatnicy, którzy prowadzą działalność w zakresie konserwacji i naprawy pojazdów samochodowych, jeżeli świadcząc usługę wykorzystują części nabyte we własnym zakresie ? Czy instalowanie części i akcesorii w pojazdach samochodowych zakupionych we własnym zakresie mieszczą się w zakresie działalności usługowej, której