Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat przyłączeniowych.
Moc ochronna interpretacji indywidualnych uzyskanych przez Wnioskodawcę przed przystąpieniem do Podatkowej Grupy Kapitałowej.
Czy dla potrzeb stosowania opodatkowania tzw. podatkiem od przychodów z budynków, o którym mowa w art. 24b ust. 1 ustawy o CIT, przy wyznaczaniu przychodu, o którym mowa w art. 24b ust. 9 ustawy o CIT, zgodnie z art. 24b ust. 6 w związku z ust. 3 ustawy o CIT należy uwzględnić części budynku hotelu, w których znajdują się pokoje hotelowe, w których Spółki z Grupy wykonują usługi hotelarskie oraz sale
Ustalenie, czy utworzona PGK w roku rozpoczęcia działalności oraz w kolejnych 2 latach podatkowych następujących bezpośrednio po tym roku, będzie korzystała z wyłączenia, o którym mowa w art. 24ca ust. 14 pkt 1 ustawy o CIT.
Ustalenie, czy PGK w roku rozpoczęcia działalności oraz w kolejnych 2 latach podatkowych następujących bezpośrednio po tym roku, nie jest zobowiązana do stosowania art. 24ca ust. 1 ustawy o CIT („podatek minimalny”) oraz jest uprawniona do wyboru w pierwszym roku podatkowym PGK, tj. w roku 2024, kwartalnego systemu wpłaty zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych, zgodnie z art. 25 ust. 1b ustawy
Jak wynika z obowiązujących przepisów, to fakt zaistnienia okoliczności faktycznych lub prawnych powoduje utratę statusu podatnika przez PGK, a nie zakładana przesłanka stwierdzenia okoliczności skutkujących utratą statusu podatnika. Dzień poprzedzający dzień naruszenia któregokolwiek z warunków tworzenia podatkowej grupy kapitałowej jest dniem utraty statusu podatnika oraz ostatnim dniem roku podatkowego
Wypłata przez Bank ustawowych odsetek za opóźnienie w wypłacie klientom świadczeń z tytułu wcześniejszej całkowitej spłaty finansowania.
Możliwość odliczenia przez którąkolwiek ze Spółek w trakcie trwania PGK strat poniesionych przez Spółkę w okresie przed powstaniem PGK.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku stanowiącego równowartość zryczałtowanego podatku dochodowego, o którym mowa w art. 19-21 ustawy nowelizującej.
Czy w przypadku utworzenia PGK, w odniesieniu do Uczestników, którzy wejdą w skład PGK, na potrzeby ustalenia dochodu lub straty PGK, przedstawione w niniejszym wniosku odsetki płacone/otrzymywane przez tych Uczestników będą stanowiły odpowiednio koszty uzyskania przychodów lub przychody podlegające opodatkowaniu u tych Uczestników na zasadzie kasowej, natomiast przelewane w ramach cash poolingu
W zakresie ustalenia, czy po utworzeniu PGK, Spółki będą mogły korzystać z mocy ochronnej wynikającej z uzyskanych przez nie interpretacji podatkowych na zasadach określonych w art. 14k-14n Ordynacji podatkowej, uzyskanych przed utworzeniem PGK.
W zakresie ustalenia: 1. czy w świetle okoliczności przedstawionych w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego niniejszego wniosku: a. PGK jest uprawniona do pomniejszenia dochodu osiągniętego z danego źródła przychodów w roku 2022 i w latach następnych o straty z tego źródła poniesione w latach 2018-2021 przez poszczególne spółki tworzące obecnie PGK, przy założeniu, że odliczane straty: - mogłyby
Dotyczy ustalenia okresów, za jakie powinna być sporządzona dokumentacja cen transferowych
Czy PGK X przysługuje uprawnienie do obniżenia dochodu podatkowego za dany rok podatkowy osiągniętego z przychodów innych niż kapitałowe o stratę z tego samego źródła przychodów spółki wchodzącej w skład PGK, poniesioną przez daną spółkę przed powstaniem PGK, na zasadach określonych w art. 7a ustawy o CIT począwszy od rozliczenia podatkowego PGK X za 2022 rok? - Zważywszy na treść art. 7a ust. 4
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na prowizję finansową i moment rozpoznania kosztów.
Uznanie czy odsetki od pożyczek zaciągniętych przez Spółkę w celu nabycia akcji innych spółek nie będą kosztem bezpośrednio związanym z przychodem i czy powinny być alokowane do dwóch źródeł przychodów, tj. zysków kapitałowych i innych źródeł przychodów.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym opisana powyżej część działalności Spółki, dotycząca tworzenia nowych lub rozwoju już istniejących produktów oraz procesów (realizowana w ramach projektów Grupy 1) wypełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 4a pkt 26 ustawy o CIT - w związku z czym Wnioskodawca, jako podatkowa grupa kapitałowa, której uczestnikiem
W zakresie odliczeń Kosztów kwalifikowanych ponoszonych we własnym zakresie na działalność badawczo-rozwojową przez Spółki (….) oraz odliczeń Kosztów kwalifikowanych ponoszonych na działalność badawczo-rozwojową w związku z realizacją usług dotyczących Projektów na rzecz innych Spółek (…) rozliczanych w ramach transakcji wewnątrzgrupowych.
brak opodatkowania przepływów finansowych związanych i wynikających z uregulowania/rozliczenia zobowiązania podatkowego podatkowej grupy kapitałowej, realizowanych między podmiotami tej grupy
Brak opodatkowania przepływów finansowych związanych i wynikających z uregulowania/ rozliczenia zobowiązania podatkowego podatkowej grupy kapitałowej, realizowanych między podmiotami tej grupy.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT przepływów finansowych związanych i wynikających z uregulowania/rozliczenia zobowiązania podatkowego.... (w tym dodatkowe rozliczenia, obejmujące rozliczenie strat podatkowych, czy korekty dochodu).
braku opodatkowania przepływów finansowych wynikających z uregulowania i rozliczenia zobowiązania podatkowego PGK z tytułu opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, które będą realizowane pomiędzy Wnioskodawcą, a Spółką Zależną.