W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy darowizny prawa własności nieruchomości.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez opiekuna osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej, posiadającej orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy zbycia ogółu praw i obowiązków wspólnika w spółce komandytowej.
Sprzedaż udziału w prawie własności nieruchomości w części zabudowanej.
W zakresie zwolnienia od podatku od czynności cywilnoprawnych organizacji pożytku publicznego z tytułu umowy sprzedaży nieruchomości.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia ugody i otrzymania kwoty 400.000 zł.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości w sytuacji gdy Wnioskodawczyni nie mogła skorzystać ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych określonego w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, a notariusz nie pobrał podatku od czynności cywilnoprawnych.
Zamiana nieruchomości zabudowanej Budynkiem Z (który po zamianie ma być wykorzystywany na cele z zakresu szkolnictwa) na nieruchomość zabudowaną Budynkiem A – gdzie wnioskodawca będzie prowadzić opisaną we wniosku działalność leczniczą podlega wyłączeniu o którym mowa w art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy PCC.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych nabycia lokalu mieszkalnego.
Podwyższenie kapitału zakładowego spółki prowadzącej szpital nie jest opodatkowane podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC), jeżeli czynność ta służy realizacji zobowiązań i wykonywania zadań z zakresu ochrony zdrowia. Takie stanowisko zajął Szef KAS, zmieniając wcześniejszą interpretację indywidualną wydaną w tej sprawie.
Możliwość zastosowania wyłączenia podatkowego, o którym mowa w art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z nabyciem w ramach umowy sprzedaży nieruchomość w celu realizacji zadań statutowych uczelni.
Skutki podatkowe sprzedaży zespołu składników materialnych i niematerialnych.
Czy podatek PCC od nabycia Nieruchomości oraz odsetki od pożyczek udzielonych przed Pożyczkodawców w celu zakupu i utrzymania Nieruchomości powinny w świetle ustawy o CIT, stanowić koszty uzyskania przychodu bezpośrednio związane z przychodami ze sprzedaży Nieruchomości przeznaczonych pod realizację Przedsięwzięcia.
Skutki podatkowe zawarcia umowy darowizny udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.