Spółka w związku ze świadczeniem Usług Wdrożeniowych i Usług Wsparcia nie będzie posiadała w Malezji zakład w rozumieniu przepisów polsko-malezyjskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, - Limitu odliczenia, o którym mowa w art. 20 ust. 1 oraz ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dla podatku u źródła pobranego w Malezji,
Prawo do odliczenia od podatku dochodowego kwoty podatku uiszczonego od otrzymanych dywidend w latach 2002-2006 na mocy art. 23 ustawy o CIT i kwestia pomniejszania zaliczki na podatek.
Dotyczy ustalenia, czy wydatki z tytułu Kar umownych już zapłaconych oraz podlegających zapłacie w przyszłości przez Spółkę stanowią/będą stanowić dochód z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą podlegający opodatkowaniu Ryczałtem CIT na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT po stronie Wnioskodawcy.
Czy otrzymanie i zapłata noty za odszkodowanie za zaginięcie towaru zrekompensowane odszkodowaniem oraz w części niezrekompensowane odszkodowaniem od ubezpieczyciela jest wydatkiem niezwiązanym z działalnością i podlega pod opodatkowanie ryczałtem od dochodów Spółki, tzw. CIT estońskim.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją przedsięwzięcia pn. „(…)”
Brak prawa do odzyskania i odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Ustalenie czy sprzedaż nieruchomości będzie opodatkowana podatkiem VAT czy będzie korzystać ze zwolnienia od podatku VAT.
Opodatkowanie podatkiem akcyzowym oraz opłatą paliwową zużycia sprężonego gazu.
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wykonane roboty oraz prace związane z realizacją projektu.
Wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją Projektu.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej zakup samochodu strażackiego.
Wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją Projektu.
W zakresie skutków podatkowych spłaty rat kredytu przez pozostałych kredytobiorców.
Czy powstaje po stronie odbiorcy należności obowiązek podatkowy w zakresie tzw. „podatku u źródła”, a tym samym po stronie Wnioskodawcy obowiązek płatnika tego podatku w związku z zapłatą należności za usługi: A. dostępu do portalu, B. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii w biurze podmiotu, C. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii poprzez stronę internetową, D. wynajmu pojazdów
Od kiedy Spółka będzie zobowiązana do rozpoczęcia prowadzenia ksiąg rachunkowych przy użyciu programów komputerowych i przesyłania właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego tych ksiąg po zakończeniu roku podatkowego w postaci elektronicznej odpowiadającej strukturze logicznej której mowa w art. 193a § 2 Ordynacji podatkowej, na zasadach dotyczących przesyłania ksiąg podatkowych lub ich części określonych
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na budowę dróg na terenie inwestycyjnym, prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków dotyczących budowy i przebudowy infrastruktury technicznej w tym sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych oraz zagospodarowania terenu.
Rozliczenia i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją operacji.
Wykonanie czynności polegającej na wyrażeniu zgody na przedłużenie umowy dzierżawy w zamian za przeniesienie praw do nakładów w postaci budynku.
Podatnikiem wobec wypłacanych przez polski Oddział odsetek jest Wehikuł Sekurytyzacyjny, jednak nie ma posiada on statusu rzeczywistego właściciela należności. W konsekwencji pożyczkobiorca, działając poprzez Oddział, nie może stosować zasady „look-through” i w konsekwencji stosować odpowiedniej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, a tym samym nie pobierać podatku u źródła od Odsetek od Pożyczki
Obowiązki płatnika w sytuacji wypłaty wynagrodzeń na rzecz niemieckiego rezydenta podatkowego.
Ustalenia czy płatności za prawo do korzystania z usługi dostępu do chmury internetowej ponoszone przez Spółkę na rzecz Podmiotu powiązanego są objęte zakresem stosowania art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji czy na Wnioskodawcy ciążą obowiązki płatnika z tego tytułu