pożyczkobiorca
Interpretacja
26.11.2024 Podatki

Czy otrzymane odsetki potwierdzone fakturami VAT będą korzystać ze stawki zwolnionej na podstawie art. 43 ust.1 pkt 38 ustawy o VAT.

Interpretacja
25.11.2024 Podatki

Czy w przypadku zawarcia przez Spółkę i wspólnika w przyszłości umów pożyczek z uwzględnieniem tego, że przedmiotem działalności Spółki nie jest i nie będzie działalność finansowa, w tym udzielanie pożyczek i kredytów, a zawarte umowy pożyczek będą przewidywać dla Spółki wynagrodzenie w postaci oprocentowania, będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT i czy jednocześnie Spółka będzie korzystać ze

Interpretacja
25.09.2024 Podatki

1. Czy udzielenie pożyczek przez spółkę X sp. z o.o. spółce Y sp. z o.o., należy rozumieć jako wykonanie świadczenia do podmiotu powiązanego w związku z prawem do udziału w zysku, a w efekcie należy uznać wypłatę pożyczki celowej za tzw. ukryty zysk podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych zgodnie z art. 28m ustawy o CIT? 2. Czy spłata zobowiązania w postaci odsetek i transz

Interpretacja
27.08.2024 Podatki

Czy umowa pożyczki pomiędzy Pożyczkodawcą)a Pożyczkobiorcą jest objęta zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług i jednocześnie zwolniona od tego podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT.

Interpretacja
27.02.2024 Podatki

Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości, której własność została przeniesiona na pożyczkodawcę (zgodnie z umową) w związku z niewykonaniem przez pożyczkobiorcę ciążącego na nim obowiązku zwrotu pożyczki.

Interpretacja
12.12.2023 Podatki

Opisane we wniosku umowy pożyczki partycypacyjnej nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
23.09.2022 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku ze świadczeniem usług pożyczkowych.

Interpretacja
27.06.2022 Podatki

Skutki podatkowe przeniesienia na Wnioskodawcę wierzytelności w związku ze skorzystaniem z instytucji datio in solutum przez Pożyczkobiorcę.

Porada

W działalności gospodarczej każdego podmiotu niejednokrotnie występuje potrzeba jego dokapitalizowania. W spółkach kapitałowych może ono przyjąć formę wnoszonych przez udziałowców dopłat do kapitału, wpłat na podwyższenie kapitału zakładowego czy pożyczek. Z pewnością ta ostatnia forma dofinansowania działalności spółki jest najmniej sformalizowana i przez to bardziej atrakcyjna. W artykule przedstawiamy

Porada
29.05.2012 Kadry i płace

Czy w regulaminie zfśs możemy umieścić zapis, że z powodu trudnej sytuacji życiowej osoba uprawniona może zwrócić się z prośbą do dyrektora jednostki o przesunięcie terminu spłaty pożyczki na cele mieszkaniowe, np. o 1 miesiąc?