W zakresie zastosowania w odniesieniu do odsetek od wskazanych we wniosku Pożyczek, przepisów art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym przed 1 stycznia 2015.
Czy umorzona po śmierci pracownika kwota pożyczki podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w regulaminie zfśs możemy umieścić zapis, że z powodu trudnej sytuacji życiowej osoba uprawniona może zwrócić się z prośbą do dyrektora jednostki o przesunięcie terminu spłaty pożyczki na cele mieszkaniowe, np. o 1 miesiąc?
1) Czy umorzona kwota pożyczki wraz z odsetkami podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy Wnioskodawca, jako płatnik ma obowiązek wystawienia informacji PIT-8C i kto ma być adresatem tej informacji?
Czy dla małżonki zmarłego pracownika, umorzona część pożyczki stanowi przychód, a Wnioskodawca z racji tego, że małżonka zmarłego jest jednocześnie Jego pracownikiem, przejęła dług i wystąpiła do Wnioskodawcy (pracodawcy) o jego częściowe umorzenie (zgodnie z zapisami regulaminu ZFŚS), winien naliczyć i odprowadzić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy Nadleśnictwo powinno pobrać podatek od różnicy między oprocentowaniem pożyczki z ZFŚS a opodatkowaniem kredytu w banku, jako przychód pracownika ze stosunku pracy?
Czy kwota udzielonej zwrotnej, nieoprocentowanej pożyczki na cele mieszkaniowe z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy otrzymanie nieoprocentowanej pożyczki na cele mieszkaniowe z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wywołuje skutki podatkowe?
Czy pracownicy otrzymujący pożyczki oprocentowane poniżej stopy rynkowej otrzymują świadczenie częściowo nieodpłatne stanowiące podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych przychód ze stosunku pracy?
Czy odsetki od pożyczki zaciągniętej na zakup mieszkania stanowią koszty uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia tego mieszkania?
Czy Urząd Miasta K. postępuje prawidłowo ujmując kwotę odsetek od udzielonych pożyczek z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w deklaracji VAT-7 jako sprzedaż zwolnioną?
Czy Bank postępuje słusznie traktując udzielanie pożyczek na cele mieszkaniowe ze środków ZFŚS jako usługę pośrednictwa finansowego zwolnioną od podatku VAT uwzględniając obroty z tego tytułu w deklaracji VAT-7 oraz w ustaleniu proporcji określonej według przepisów art. 90 ust. 2-8 ustawy o podatku od towarów i usług, tj. udziału obrotu z tytułu czynności, w związku którymi przysługuje prawo do obniżenia
Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług odsetek od pożyczek na cele mieszkalne, udzielanych ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
Pracownikowi została udzielona pożyczka mieszkaniowa z ZFŚS, która ma zostać umorzona.Czy od umorzonej pożyczki winien zostać pobrany przez płatnika podatek dochodowy od osób fizycznych ?
Czy w świetle ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług ( Dz. U. nr 54 poz. 535 z późn. zm.) odsetki od pożyczek mieszkaniowych udzielonych z Zakładowego Funduszu świadczeń Socjalnych są opodatkowane podatkiem VAT?
Czy odsetki od pożyczek stanowią przedmiot opodatkowania podatkiem VAT?
Podatnik zwrócił się z pytaniem czy udzielanie pożyczek na cele mieszkaniowe ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz pobór z tego tytułu odsetek, podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy udzielenie pracownikowi niskooprocentowanej pożyczki na wykup mieszkania spowoduje powstanie u pożyczkobiorcy przychodu do opodatkowania?
Na podstawie ustawy z dnia 04.03.1994r o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. Nr 70, poz. 535 ze zm.). Spółka tworzy ZFŚS z corocznych odpisów podstawowych i jest administratorem środków tego funduszu. Zgodnie z regulaminem część środków Spółka przeznacza na pomoc mieszkaniową dla pracowników w formie pożyczek zwrotnych, które podlegają oprocentowaniu w wysokości 1% w stosunku rocznym.
Czy możliwa byłaby korekta zeznania podatkowego za 2001 r. i zwrot ulgi, a następnie skorzystanie z nowej ulgi dla budujących w postaci odliczenia odsetek od kredytu mieszkaniowego?
W roku 1996 została wypłacona pomoc finansowa na budownicto mieszkaniowe, która następnie w roku 2004 została umorzona. W ocenie podatnika płatnik nienależnie pobrał podatek dochodowy od osób fizycznych od umorzonej w 2004 r. kwoty pomocy.