Szef KAS w interpretacji zmieniającej uznał, że opłaty dodatkowe pobierane w związku z nieprzestrzeganiem regulaminu korzystania z parkingu podlegają opodatkowaniu VAT. Jego zdaniem nie ma w takim przypadku znaczenia, czy podmiot świadczący usługi parkingowe może ustalić dane podmiotu korzystającego z miejsca parkingowego.
Sposób opodatkowania wykonywanych przez Spółkę dodatkowych czynności, w zamian za które pobiera dodatkowe opłaty.
Nieuznanie opłaty dodatkowej za zgubienie (brak zwrotu) lub zniszczenie transpondera, pobieranej w wysokości kosztów zakupu nowego urządzenia, za wynagrodzenie z tytułu wykonywania przez gminę czynności podlegających opodatkowaniu VAT.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłat z tytułu rozwiązania umowy zawartej na czas oznaczony.
Braku obowiązku wliczania do limitu obrotów, który warunkuje ewidencjonowanie sprzedaży w kasie rejestrującej, kar za przetrzymanie zbiorów bibliotecznych i opłat za zniszczone bądź zagubione zbiory biblioteczne oraz obowiązek wliczania do ww. limitu opłat za wydanie duplikatu karty bibliotecznej.
Opodatkowanie opłaty dodatkowej pobieranej w związku z nieprzestrzeganiem regulaminu dotyczącego wypożyczenia rowerów.
‒ Opodatkowanie usług odpłatnego wypożyczania rowerów miejskich, ‒ określenie momentu powstania obowiązku podatkowego po stronie Gminy z tytułu odpłatnego wypożyczenia rowerów użytkownikom, ‒ brak opodatkowania opłat o charakterze sankcyjnym za nieprawidłowe (niezgodne z regulaminem) korzystanie przez użytkowników z rowerów miejskich, ‒ brak obowiązku wystawienia faktury na rzecz Operatora za przekazane
ustalanie podstawy opodatkowania na podstawie art. 29a ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług oraz kalkulacja współczynnika struktury sprzedaży w odniesieniu do uzyskiwanych przychodów z tytułu: odsetek od rezerwy obowiązkowej oraz depozytów utrzymywanych na rachunku w NBP; odsetek z tytułu środków pieniężnych utrzymywanych na rachunkach nostro; z depozytów międzybankowych oraz odsetek, opłat karnych
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania pobieranych opłat z tytułu niewywiązywania się przez klienta z zawartej ze Spółką umowy za wynagrodzenie, które nie jest/nie będzie opodatkowane podatkiem od towarów i usług; w zakresie braku obowiązku wystawienia faktur dokumentujących ww. opłaty oraz w zakresie obowiązku wystawienia faktur korygujących w stosunku do wystawionych faktur pierwotnych i prawa
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że takie czynności wymienione w Grupie 3 jako opłaty za czynności mające charakter sankcyjny, powinny pozostać poza opodatkowaniem VAT?
Usługi dodatkowe, stanowią odrębną całość lecz nie są właściwe ani niezbędne do świadczenia usług udzielenia pożyczki i zarządzania pożyczką zwolnionych od podatku. Omówione usługi nie korzystają zatem również ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 13 ustawy i podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT według stawki podstawowej 23%.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od leasingodawcy dotyczących opłat sankcyjnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy opłaty o charakterze sankcyjnym stanowią obrót/podstawę opodatkowania, a w konsekwencji, czy powinny być uwzględniane przy kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania usługi użyczenia nieruchomości i obciążania biorącego w użyczenie kosztami związanymi z eksploatacją magazynu soli, tj. podatkiem od nieruchomości oraz zużyciem wody i energii za odrębne usługi, opodatkowania podatkiem VAT kwoty podatku od nieruchomości i stawki podatku VAT z tytułu przenoszenia kosztów związanych z podatkiem od nieruchomości oraz z odsetkami
W zakresie ustalenia czy opłaty o charakterze sankcyjnym stanowić będą podstawę opodatkowania oraz uwzględniania tych opłat przy kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 90 i art. 91 ustawy o VAT.
W zakresie ustalenia czy opłaty o charakterze sankcyjnym stanowią podstawę opodatkowania oraz uwzględniania tych opłat przy kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 90 i art. 91 ustawy o VAT.
W zakresie uznania za czynności podlegające opodatkowaniu pobieranych od klientów opłat windykacyjnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku opłat dodatkowych pobieranych z tytułu udzielonych pożyczek oraz podlegania opodatkowaniu opłat sankcyjnych.
uznanie czy na potrzeby ustalenia obrotu oraz kalkulacji współczynnika struktury sprzedaży należy uwzględniać należne Bankowi opłaty o charakterze sankcyjnym
W stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2014 r. opłaty o charakterze sankcyjnym nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i nie będą stanowiły podstawy opodatkowania podatkiem VAT. Ponadto nie należy ich uwzględniać przy kalkulacji wartości współczynnika proporcji, o którym mowa w art. 90 ustawy.
Ustalenie obrotu dla celów podatku VAT oraz kalkulacja wartości współczynnika struktury sprzedaży
ustalanie obrotu dla celów podatku VAT oraz kalkulacja wartości współczynnika struktury sprzedaży
ustalanie obrotu dla celów podatku VAT oraz kalkulacja wartości współczynnika struktury sprzedaży