działalność finansowa obrót papierami wartościowymi podatnik, obrót, współczynnik Struktury sprzedaży
W zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej świadczonych usług w zakresie opieki medycznej.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
W zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu uzyskiwanego z tytułu wykonywania masażu kręgosłupa
braku obowiązku ewidencjonowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług weterynaryjnych przy zastosowaniu kasy rejestrującej
zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej dla sprzedaży towarów za pośrednictwem sklepu internetowego
obowiązek prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej dla usług naprawy pojazdów samochodowych
zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej dla usług mediacji
Prawidłowość ustalania obrotu dla celów podatku VAT oraz kalkulacji wartości współczynnika struktury sprzedaży zgodnie z art. 90 ust. 3 ustawy.
w zakresie ustalenia czy obciążenie najemców lokali mieszkalnych położonych w budynkach wspólnot mieszkaniowych poniesionymi przez Wnioskodawcę kosztami za media, jest elementem usługi złożonej podlegającej zwolnieniu na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy o VAT.
Czy słusznie Wnioskodawca uznał, że od dnia 1 stycznia 2013 r. będzie miał prawo skorzystać ze zwolnienia przewidzianego dla drobnych przedsiębiorców, w art. 113 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy zamiana nieruchomości w trybie art. 14 ust. 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami może być uznana w świetle przepisów ustawy o VAT za udzieloną kontrahentowi bonifikatę, powodującą obniżenie podstawy opodatkowania transakcji zamiany (art. 29 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług)?
w zakresie ustalenia obrotu z tytułu dostawy sprzętu komputerowego i świadczenia usług pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych oraz zwolnienia od podatku świadczenia usług pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych.
1) Czy dopuszczalne jest wystawienie jednej faktury korygującej po zakończeniu umowy leasingu zwiększającej lub zmniejszającej obrót z tytułu dostawy w leasingu finansowym, będący skutkiem zmiany wysokości stóp procentowych? 2) Czy w sytuacji kiedy podwyższenie wartości stanowiących podstawę opodatkowania dostawy w leasingu finansowym jest nową okolicznością, niemożliwą do przewidzenia w chwili wystawienia
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług dopłata z tytułu wyrównania utraconych wpływów wynikających z honorowania uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów w sytuacji, gdy cennik i ulgi uchwalane są przez radę miasta w drodze uchwały a wysokość dopłaty ustalana była w zależności od ilości pasażerów (biletów), którzy skorzystali z bezpłatnych i ulgowych przejazdów oraz kwoty zmniejszenia
Czy Wnioskodawca może w 2009 r. prowadzić działalność opodatkowaną zryczałtowanym podatkiem dochodowym, jeżeli nie dokona sprzedaży części zamiennych oraz akcesoriów do pojazdów mechanicznych?
Czy kwoty dotacji otrzymywane przez Miejski Zakład Komunikacyjny od miasta J(...), stanowią obrót w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.), i czy w związku z tym podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy w ramach tak pojętego prowadzenia działalności, czyli w ramach Umowy agencyjnej jest możliwa taka forma sprzedaży i czy nie stoi to w sprzeczności z przepisami prawa podatkowego?
Czy obciążanie kontrahentów Wnioskodawcy kosztami faktoringu należy uznać za odpłatne świadczenie usług (refakturowanie)?Jeżeli tak, to czy przy refakturowaniu należy ustalać podatek według stawki 22% od całości kwoty należnej od kontrahenta, czy przy refakturowaniu należy stosować stawki podatku wynikające z faktury faktora, tj. stawkę 22% odnośnie do części wynagrodzenia faktora, która dotyczy prowizji
Czy obrót z tytułu wystawianych przez Wnioskodawcę not obciążeniowych (alokacja kosztów na współwłaścicieli) stanowi czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług stosownie do postanowień art. 5 ust. 1 ustawy (odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju) i jako taka czynność ma wpływ na limit obrotów uprawniający do zwolnienia z VAT?
W jakim terminie podatnik jest zobowiązany rozpoczać ewidencjonowanie obrotu i podatku należnego przy użyciu kasy fiskalnej?
Podatnik świadczy usługi na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej w zakresie:odpłatnego udostępniania gier zręcznościowych (rzutki, lotki, stoliki piłkarskie,cymbergaj) mieszczace się w grupie PKWiU 92.72.Udział obrotu uzyskiwanego z tytułu w/w czynności w obrotach ogółem w roku poprzednim był nizszy niż 70%.W związku z powyższym czy w stosunku do w/w/ usług powstanie obowiązek w zakresie