Skutki podatkowej sprzedaży lokalu mieszkalnego, który został wyodrębniony z lokalu wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Określanie, czy zwracane przez Najemcę koszty podatku od nieruchomości i opłaty za wieczyste użytkowanie będą elementem świadczenia należnego z tytułu usługi najmu i stanowią wraz z czynszem zapłatę będącą podstawą opodatkowania w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy.
Opodatkowanie właściwą stawką ryczałtu przychodów uzyskiwanych z tytułu prywatnego krótkoterminowego najmu mieszkania.
Określenie, czy zwracane przez Najemcę koszty podatku od nieruchomości i opłaty za wieczyste użytkowanie będą elementem świadczenia należnego z tytułu usługi najmu i stanowią wraz z czynszem zapłatę będącą podstawą opodatkowania w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy.
Odpłatne udostępnianie przez Gminę sal w budynku Szkoły, Przedszkola i ZSP na rzecz zainteresowanych podmiotów zewnętrznych stanowi/będzie stanowić działalność gospodarczą oraz czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od podatku VAT. Nie będzie przysługiwało Państwu prawo do odliczenia podatku naliczonego od ponoszonych przez Państwa Wydatków inwestycyjnych dotyczących
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 16 ust. 5b ustawy o CIT, nie musi on wyłączać z kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wartości samochodu osobowego przekraczającej 150 000 zł, ponieważ samochody te są oddawane do odpłatnego używania na podstawie umowy najmu, a najem samochodów stanowi przedmiot działalności Wnioskodawcy.
Opodatkowania ryczałtem najmu krótkoterminowego - ustalenie podstawy.
Możliwość zaliczenia do przychodów podatnika opodatkowanych zryczałtowanym podatkiem od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne: kwotę czynszu najmu, kwotę opłat eksploatacyjnych na rzecz wspólnoty/spółdzielni, kwoty opłat z tytułu dostaw mediów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu zapłaconych odsetek od kredytu.
Brak opodatkowania nieodpłatnego udostępniania mieszkań/domów Pracownikom oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabywanymi usługami wynajmu ww. lokali mieszkalnych.
Brak opodatkowania podatkiem VAT przejęcia przez Kupującą obowiązku rozliczenia kosztów opłat eksploatacyjnych z najemcami za okres styczeń-marzec 2024 r. i brak obowiązku udokumentowania tej czynności przez Kupującą fakturą, oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego wskazanego na fakturach otrzymanych od usługodawców za okres styczeń-marzec 2024 r. przez Sprzedająca, w związku z przejęciem
Miejsce świadczenia usługi najmu maszyn oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki na raty leasingowe.
Zwolnienie usług najmu lokali mieszkalnych oraz dostawy lokali mieszkalnych oraz prawo do częściowego odliczenia podatku VAT.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dotyczących przyszłej inwestycji w obcy środek trwały, tj. modernizacji lokalu w celu zapewnienia mieszkań pracownikom, za które nie będą ponosili kosztów.
Prawo do odliczenia 100% podatku VAT od rat leasingowych oraz wydatków eksploatacyjnych bez prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu i zgłoszenia na VAT-26.
Nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT prowadzącego działalność gospodarczą w zakresie usług najmu krótkoterminowego na cele prywatne.
Opodatkowanie ryczałtem przychodów z najmu - media, czynsz administracyjny, fundusz remontowy.
Opodatkowanie, zwolnienie dostawy lokali mieszkalnych, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia lokali mieszkalnych oraz zwolnienie od podatku usług najmu lokali mieszkalnych w celach mieszkaniowych.
Ustalenie czy zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne powinien być obliczany i odprowadzany od czynszu określonego w umowie bez kwot zaliczek na poczet opłat eksploatacyjnych określonych w zdarzeniu przyszłym.
Najem prywatny - opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Ustalenie obowiązku poboru podatku u źródła za okres 2019-2024 oraz konieczności naliczania podatku u źródła za lata ubiegłe w związku z funkcjonowaniem Oddziału Spółki w Niemczech
W zakresie przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.