W zasadzie każdy z oferowanych benefitów stanowi dla pracowników opodatkowany i oskładkowany przychód ze stosunku pracy. Jednak po spełnieniu określonych warunków istnieje możliwość zaoszczędzenia na ww. należnościach publicznoprawnych od przekazanych świadczeń. W przypadku wątpliwości w kwestii dopuszczalności wyłączenia danego świadczenia z podstawy wymiaru podatku i składek ZUS rekomendujemy, aby
Prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodu osobowego przeznaczonego na nagrodę dla uczestników akcji promocyjnych.
Czy Wnioskodawca organizator konkursu byłby zobowiązany do pobierania od zwycięzców zryczałtowanego podatku dochodowego od dokonywanych wypłat nagród stawianych do dyspozycji podatnika (osoby fizycznej) z tytułu wygranej w konkursie w wysokości 10% wartości nagrody?
Czy od wartości gwarantowanych nagród rzeczowych Wnioskodawca jako płatnik powinien pobrać zryczałtowany podatek dochodowy z tytułu wygranych w konkursach określony w art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz czy Wnioskodawca, jako organizator konkursu i płatnik ma obowiązek złożenia w opisanej sytuacji deklaracji PIT-8AR?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy Spółka ma prawo do pełnego odliczenia VAT naliczonego z faktur wystawionych przez Organizatora z tytułu świadczenia usług przeprowadzenia Promocji, w ramach których następowało wydanie przez Organizatora nagród?
w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą wartość nagród otrzymanych w związku z tą działalnością, stanowić będzie przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej tj. przychód ze źródła o którym mowa w art. 14 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. ust. 1 pkt 3 cytowanej ustawy, który winien być przez nich opodatkowany zgodnie z wybraną formą opodatkowania. Zatem Spółka w odniesieniu
Zakres skutków podatkowych powstałych po stronie uczestników programu motywacyjnego organizowanego przez Spółkę, związanych z otrzymaniem nagrody rzeczowej oraz ciążących na Spółce obowiązków informacyjnych.
Czy Wnioskodawca postąpił prawidłowo niepobierając podatku dochodowego od wartości wygranych przez uczniów nagród rzeczowych w zorganizowanym przez siebie konkursie?
Zakres opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych nagród przyznawanych przez Spółkę.
Czy nagrody rzeczowe o wartości nieprzekraczającej kwoty 760,00 zł wręczane uczestnikom konkursów z zakresu bhp w rolnictwie, organizowanych przez Wnioskodawcę i podległe Placówki Terenowe są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy wydanie przez Wnioskodawcę nagród rzeczowych zwycięzcom konkursów zgodnie z regulaminem, w ramach organizowanych przez niego akcji promocyjnych w imieniu i na rzecz Zleceniodawcy, w oparciu o zawierane umowy na działania promocyjne, stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w świetle art. 7 ust. 2 ustawy VAT?
W świetle powołanych powyżej przepisów prawa i przedstawionego stanu faktycznego, nagrody przyznane przez Wnioskodawcę nie stanowią nagród związanych ze sprzedażą premiową a Wnioskodawca zobowiązany będzie do sporządzenia i przekazania informacji PIT8C.
W świetle powołanych powyżej przepisów prawa i przedstawionego stanu faktycznego, nagrody przyznane przez Wnioskodawcę nie stanowią nagród związanych ze sprzedażą premiową a Wnioskodawca zobowiązany będzie do sporządzenia i przekazania informacji PIT8C.
W świetle powołanych powyżej przepisów prawa i przedstawionego stanu faktycznego, nagrody przyznane przez Wnioskodawcę nie stanowią nagród związanych ze sprzedażą premiową, a Wnioskodawca zobowiązany będzie do sporządzenia i przekazania informacji PIT8C.
nieodpłatne przekazanie medali, pucharów, statuetek, nagród rzeczowych zwycięzcom zawodów sportowych oraz nieodpłatne przekazanie odzieży roboczej, obuwia roboczego, okularów korygujących wzrok pracownikom, a także ubrań sportowych z symbolami miasta, specjalistycznych butów sportowych, które zawodnicy wykorzystują do treningów i rozgrywek sportowych; - zakup usług żywieniowych dla sędziów i zawodników
Nieodpłatne przekazanie przez Spółkę w ramach akcji promujących sprzedaż produktów należących do jej przedsiębiorstwa nagród na rzecz ostatecznych odbiorców, przedstawicieli handlowych, właścicieli punktów sprzedaży hurtowej i detalicznej, serwisantów, instalatorów i innych podmiotów współpracujących ze Spółką nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT
Nieodpłatne przekazanie przez Wnioskodawcę towarów w zamian za posiadane przez jego klienta złote punkty.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wypłacanych lub otrzymywanych premii pieniężnych
Jak należy opodatkować nagrody pieniężne przyznawane zawodnikom, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe oraz trenerom i innym osobom wyróżniającym się osiągnięciami w działalności sportowej? Jak należy opodatkować nagrody rzeczowe o wartości nieprzekraczającej 500 zł przyznawane zawodnikom, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe oraz trenerom i innym osobom wyróżniającym się osiągnięciami w działalności
Nieodpłatne przekazanie przez Wnioskodawcę gadżetów reklamowych z logo firmy oraz nagród przekazywanych w ramach konkursów i w ramach sprzedaży premiowej nie rodzi konieczności opodatkowania podatkiem VAT, z uwagi na fakt, że przedmiotowe przekazanie odbywa się w związku z realizacją celu związanego z prowadzonym przez Spółkę rzedsiębiorstwem.
Określenie czy przekazanie nagrody rzeczowej oraz bonu towarowego jest czynnością opodatkowaną podatkiem od towarów i usług oraz określenia czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu towarów nabytych w celu przekazania jako nagrody rzeczowe w ramach sprzedaży premiowej.
Spółce będzie przysługiwało prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego przy nabyciu przekazywanych w ramach akcji promocyjnych towarów w myśl art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Natomiast, nieodpłatne przekazanie towarów w ramach akcji promocyjno - marketingowych, przy nabyciu których Spółce przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego uznaje się za dostawę towarów, o której